Barselona se poigrala sa Elčeom, domaćini maksimalni danas (VIDEO)

Uključujući i jedan meč juče, pola šestog kola Primere je završeno.

Od prvog minuta Elče je bio podređen na Kamp Nou, još više nekan što je u 14. minutu isključen kapiten Verdu pošto je kao poslednji igrač odbrane srušio Levandovskog koji se stuštio ka golu. Plela je Barselona mrežu strpljivo i do pogotka došla u 34. minutu, lopta je kružila oko kaznenog prostora, na kraju je Balde poslao pred gol a Levandovski sproveo u praznu mrežu. Ponovo je Balde upisao asistenciju četiri minuta pre kraja poluvremena, Depaj je primio loptu leđima okrenut golu, uspeo je da se u padu delimično oslobodi čuvara i zakuca je pod prečku.

Mogli su Katalonci da dobiju i ubedljivije od ovih 3:0, ređale su se šanse pred golom Elčea. Treći i poslednji pogodak pao je na ulasku u drugo poluvreme, u sred kaznenog prostora Dembele je odložio za Levandovskog koji nastavlja da rešeta na domaćem frontu.

Ubedljiva je bila i Valensija protiv Selte, dok je uz raspoloženog Rajkovića minimalnim rezultatom Majorka savladala Almeriju. Pet golova viđeno je na San Mamesu, Atletik je u sjajnom okršaju uspeo da nadmaši Rajo Valjekano te nastavlja da drži priključak sa vrhom tabele. Jedina utakmica u kojoj do sada u ovom kolu nije slavio domaćin bila je ona sinoć, Kadiz je na gostovanju Valjadolidu došao do svog prvog trijumfa u sezoni posle pet uvodnih poraza.

Barselona – Elče 3:0 (Levandovski 34, 48, Depaj 41)

Valensija – Selta 3:0 (Kastiljeho 37, Markos Andre 82, Almeida 90+3)

Majorka – Almerija 1:0 (Mafeo 25)

Atletik Bilbao – Rajo Valjekano 3:2 (I. Vilijams 14, Sanset 28, N. Vilijams 33 – Trejo 5, Falkao 80)

Valjadolid – Kadiz 0:1 (Negredo 90+2)