Borusija dobila rurski derbi ali izgubila Rojsa, Bajern u agoniji (VIDEO)

Odigrano je šest utakmica sedmog kola Bundeslige.

Barem do sutra na prvu poziciju je dospela Borusija koja je u rurskom derbiju u Dortmundu savladala Šalke. Apsolutno zaslužena pobeda Milionera koji su nadigrali lokalnog rivala i po viđenom, zaslužili više od tog jednog gola. Taj vredan tri boda postigao je Mukoko u 79. minutu nakon centaršuta Volfa. Ipak, iako pobeda raduje, ostaće u senci nove povrede Marka Rojsa, po prvim prognozama izgleda teške zbog koje će propustiti još jedan Mundijal.

U jako lošem raspoloženju na reprezentativnu pauzu ide Bajern. Pobede nad Interom i Barselonom u Ligi šampiona jesu značajne ali ne mogu da pokriju gorak ukus od četiri kola bez pobede u Bundesligi. Da stvar bude gora po Nagelsmana i njegove pulene, danas je na gostovanju Augzburgu pretrpljen i prvi poraz u sezoni.

Nije se i ova utakmica razlikovala od prethodnih, Bavarci naapadaju, stvaraju šanse ali ih ne realizuju. Još veći je pritisak bio nakon što je posle duge lopte Jago asistirao Beriši za vođstvo Augzburga u 59. minutu. Čak se i Nojer preselio pred protivnički gol, i imao odličan pokušaj u samom finišu, sjajnim intervencijama u dva navrata Gikjevič je sačuvao mrežu i osigurao trijumf.

Na domaćem frontu ne bliska ni Bajer koji se u ovom trenutku nalazi tik iznad zone ispadanja. Remi sa Verderom je pravedan ishod, poveli su Farmaceuti u 57. minutu izuzetno lepim golom Demirbaja, bod gostima doneo je Veljković u 82. minutu – 1:1.

Budi se i Ajntraht koji je osokoljen pobedom u Marseju u Ligi šampiona osvojio i tri boda na Mercedes Benz areni. Poveli su Orlovi posle šest minuta igre, Rode je jedan odbitak vratio u gol.

Uz odbitak Kamada je iz slobodnjaka u 55. minutu prevario Milera i duplirao prednost. Odbitak je pomogao Štutgartu da u 79. minutu uzvrati preko Tomasa, konačnih 1:3 postavio je Jakić nakon kornera dva minuta pre kraja regularnog dela igre.

Nastavlja Lajpcig sa oscilacijama i sa novim trenerom, posle ubedljive pobede nad jednom Borusijom, usledio je isti takav poraz na gostovanju drugoj. Hofman je posle deset minuta igre smestio jedan odbitak u mrežu a zatim i u 35. minutu realizovao zicer. Crvene bikove je u Menhengladbahu dokrajčio Bensebaini u 53. minutu – 3:0.

Juče su remizirali Majnc i Herta. Gosti iz Berlina poveli su nakon pola sata igre, podignutu loptu Ejukea u gol je poslao Tusart. Domaćina je poraza spasao Sasi u četvrtom minutu nadoknade – 1:1.