Totenhem sa vaskrslim Sonom uništio Lester, Siti se prošetao Molinoom (VIDEO)

Remi na Sent Džejms parku.

Iako konačan rezultat to ne pokazuje jedan od najboljih mečeva u ranoj fazi sezone odigrali su Totenhem i Lester. Počelo je vatreno na Vajt Hart Lejnu, ranim penalom za goste. Loris je odbranio udarac Tilemansa, međutim, jedanaesterac je morao da bude ponovljen, iz drugog pokušaja Belgijanac je bio precizniji. Vođstvo nije dugo potrajalo, kombinacija posle kornera na desnoj strani, Kuluševski je idealno centrirao na drugu stativu odakle je usamljeni Kejn poravnao rezultat.

Prekid je bio koban po Lester i u 21. minutu, korner sada sa leve strane, Perišić je centrirao, Dajer na prvoj stativi bio najviši u skoku. Povukao se Totenhem i to mu se obilo o glavu u finišu poluvremena, posle Kastanjovog ubačaja sa desne strane, Medison je perfektno reagovao i poslao loptu tako da Loris nije imao šanse da je dohvati. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu igre, Vord je odbio udarac Sančeza u prečku, na drugoj strani Loris je odbranio šut Medisona iz odlične pozicije.

Maler za Lisice na samom početku nastavka, Ndidi je dozvolio da mu Bentankur pred kaznenim prostorom uzme loptu i tako ni iz čega poklonio novo vođstvo domaćinu. Šanse na obe strane, s tim da ih sada samo Pevci koriste, Bentankur je u 73. minutu ponovo oduzeo loptu u opasnoj zoni i dodao do Sona koji je postigao izuzetno lep gol sa distance, svoj prvi u ovoj sezoni. U samom finišu Korejac je još dva puta zastresao mrežu Lestera i učinio ovaj poraz bolno visokim za njih – 6:2.

Remi u prošlom kolu je prošlost, posle pobede u Ligi šampiona i današnje nad Vulverhemtponom, Mančester Siti lepo raspoložen ide na pauzu. Rano su Građani poveli na Molinou, ni pun minut nije prošao, De Brujne je ubacio loptu sa desne strane, egzekutor je Griliš. Kontroliše Siti dešavanja na terenu i posle 16 minuta igre već ima dva gola prednosti, Haland nastavlja da rešeta, sada je sa distance, desnom nogom pogodio donji levi ugao gola na kome je stajao Sa.

Da nevolja bude veća Kolins je neverovatno nesmotrenim startom u 33. minutu zaradio direktan crveni karton i tu je bilo jasno da Vukovi teško mogu da izbegnu poraz. Taj utisak je dodatno potvrđen u 69. minutu kada je posle kombinacije Halanda i De Brujnea na desnoj strani, te nove ubačene lopte, Foden elegantno overio trijumf – 0:3.

Dugo Njukasl čeka na drugu pobedu i čekaće na nju barem još dve nedelje jer je bod sa Sent Džejms parka danas odneo Bornmut. Sve je danas bilo na strani domaćina, 73% lopte u posedu, ofanziva, šanse, pokušaji, sve je to džaba kada je realizacija izostala a odbrana dozvolila da je u 62. minutu matira Biling.

Iz igre Njukasl nije mogao do gola te je inicijativa ostala jalova. Srećom po njih, pet minuta posle gola gostiju dobili su penal koji je realizovao Isak i time danas osigurao novi remi – 1:1.