Sergejev prvenac i nova asistencija u Kremoni, Inter i Juventus razočarali (VIDEO)

Osam utakmica sedmog kola završeno, preostala još dva derbija.

Utiske posle debakla u Ligi Evrope fudbaleri Lacija uspeli su donekle da poprave ubedljivom pobedom na gostovanju nejakom Kremonezeu. Rano su poveli Nebesko plavi, loptu koju je dobio od Imobilea, Milinković-Savić je ponovo elegantno doturio svom kapitenu i time upisao svoju petu asistenciju, trenutno deli prvu poziciju na listi najboljih asistenata Serije A sa Delofeuom iz Udinezea. Izborili su se gosti i za penal koji je Imobile u 21. minutu iskoristio da uveća prednost. U nadoknadi prvog poluvremena Milinković-Savić našao se na pravom mestu da postigne svoj ligaški prvenac u ovoj sezoni. Posle kontranapada u 79. minutu Imobile je kompletirao het-trik i postavio konačnih 0:4 što možete videti ovde.

Posle Rome kao nezgodno gostovanje Udine se pokazuju i za Inter. Nije slutilo da će tako biti s obzirom na to da su gosti rano poveli prelepim golom Barele iz slobodnog udarca. Sve je naopako krenulo od slobodnog udarca za Udineze sredinom prvog dela igre kada je Škrinjar postigao autogol. Nadigran je Inter potpuno u drugom poluvremenu, ofanziva Udinezea krunisana je golovima u završnici, dva centaršuta Delofeua, jedan iz ugla, drugi iz igre, za golove Bijola i Arslana te veliko slavlje na Dačija areni – 3:1.

Nastavlja Juventus da razočarava, dva vezana remija u ligi, dva poraza u Ligi šampiona i sada prvi ligaški poraz na gostovanju do ovog trenutka poslednjeplasiranoj Monci. Nemoć i jalovost, tako bi se mogla opisati igra Alegrijeve ekipe, čak i pre nego što je isključen Di Marija u finišu poluvremena. Da sve bude još gore postarao se Gutkjaer u 74. minutu kada je, ispostaviće se, doneo prvu pobedu Monci i beg sa začelja.

Kremoneze – Lacio 0:4 (Imobile 7, 21p, 79, Milinković-Savić 45+2)

Udineze – Inter 3:1 (Bijol 84, Arslan 90+3 – Škrinjar 22ag, Barela 5)

Monca – Juventus 1:0 (Gutkjaer 74)

Fiorentina – Verona 2:0 (Ikone 13, Gonzales 90)

Torino – Sasuolo 0:1 (Alvarez 90+3)

Bolonja – Empoli 0:1 (Bandineli 75)

Specija – Sampdorija 2:1 (Muriljo 12ag, Nzola 72 – Sabiri 11)

Salernitana – Leće 1:2 (Gonzales 55ag – Kesaj 43, Strefeca 83)