Strpljiva Zvezda jednom matirala Napredak

Zaslužan trijumf crveno-belih – 1:0 (0:0).

Dobar tempo u ranoj fazi utakmice, nije se Napredak potpuno zatvorio, čeka se na prve konkretnije prilike. Prvi su zapretili gosti, posle slobodnog udarca sa leve strane, Putinčanin je pred golom očajno prihvatio loptu, ona se odbila na glavu Čečariću koji je poslao preko gola. Nismo mnogo videli od Zvezde, inicijativa je tu ali sem jednog nenamernog pokušaja Rodića bez pretnji po Petrića.

Konačno prete crveno-beli, veliku šansu imao je Rodić, Petrić se istakao odbranom ali se lopta odbila ka Gobeljiću koji je očajno šutirao. Kako se utakmica bliži pauzi domaćin je sve opasniji, Katai je sada šutirao, volej koji je sam sebi namestio, Petrić odbija u korner. Posle tog usledio je novi, sve se završilo Kataijevim udarcem glavom pored gola. U šansi se našao i Pešić, posle centaršuta Rodića, golman gostiju je ostao nesavladan i pred kraj poluvremena.

Ulazak Ivanića doprineo je ofanzivi Zvezde, pritisak je još jači ali ne daje konkretne rezultate još uvek. Pletu mrežu crveno-beli i u 68. minutu odbrana Napretka je popustila. Katai je probio po levoj strani, u pokušaju da ga izblokira Jovanović je uklizao i lopta se od njega odbila direktno na glavu Pešiću.

Imao je Dragović priliku da sa tri metra duplira prednost vrlo brzo, Petrić sjajnom odbranom odbija taj udarac. Tek posle primljenog gola Napredak je počeo da igra u drugom poluvremenu, opasno je bilo pred Borjanovim golom, Eraković je u poslednji čas izblokirao Šarića. Poigravanja Bena nisu uspeli udarcima sa distance da kazne Šarić i Pantić. Videli smo još poništen gol Kangve i šansu za Bena, ostalo je 1:0.