Napoli i Atalanta pobedama u derbijima zauzeli vrh tabele (VIDEO)

To su ujedno i poslednja dva neporažena tima u Seriji A.

Derbi kola na San Siru odigrali su Milan i Napoli, domaćin je doživeo prvi poraz u sezoni. Rosoneri su bili bolji rival u prvom poluvremenu, propustili dve sjajne prilike, tačnije Meret je intervenisao kod udaraca Žirua i Krunića, ovaj prvi čak odbio u prečku.

Utakmicu je na vodenicu gostiju najpre usmerio start Desta nad Kvaratshelijom, okarakterisan kao jedanaesterac, upešno ga je izveo Politano u 55. minutu. Odlična akcija u 69. minutu donela je izjednačenje, De Ketelar je poslao loptu kroz odbranu, Ernandez poslao oštar centaršut, Žiru u ovom slučaju obavio najlakši deo posla. Ključni trenutak zbio se u 78. minutu, Simeone je vratio loptu ka Ruiju, ispalo je da su odigrali dupli pas jer je on centrirao upravo ka Čolitu koji je postigao pobednički gol. Imao je Napoli i sreće da Kalulua prečka spreči da svom timu donese makar bod, tako Napolitanci na pauzu idu kao prvoplasirani tim Serije A – 1:2. Milanu je ovo prvi poraz u sezoni, Napoliju treća vezana pobeda.

Nema kraja malerima koji su zadesili Romu, na povrede Vajnalduma i Karsdorpa nadovezala se i ona Dibalina zbog koje je propustio današnji meč sa Atalantom. I pored toga, Đalorosi su nadigrali goste iz Bergama ali će dugo žaliti za velikim brojem šansi, neverovatno je šta su sve promašili. Atalanta je imala dve prilike, jednu je iskoristila, precizan udarac Skalvinija u 35. minutu bio je dovoljan da se odnesu tri boda sa Olimpika i zauzme druga pozicija. Zbog jednog nedosuđenog penala, Murinjo je protestovao i zaradio crveni karton u 57. minutu.