Ni Atletiko ne može protiv Reala, Betis prati timove iz vrha (VIDEO)

Madrilenjo zatvorio šesto kolo Primere.

Čelo tabele sa svih šest pobeda drži Real Madrid. Uprkos izostanku Benzeme, Anćelotijeva ekipa je savladala gradskog rivala i u najboljem mogućem raspoloženju, sa devet pobeda u isto toliko utakmica u svim takmičenjima ide na pauzu. Atletiko je bio agresivan, pretio, međutim, što nepreciznost, što Kurtoa, sprečili su te nalete. S druge strane Blankosi su se i ovoga puta pokazali ubitačnim ako im se da i malo prostora.

Najpre je odbranu Jorgandžija u 18. minutu izbacio dupli pas, Tčuameni je fenomenalno prebacio loptu do Rodriga čija je egzekucija bila nemilosrdna. U 36. minutu, Vinisijus je demonstrirao svoju brzinu ponovo posle duplog pasa sa Modrićem, stuštio se ka golu, pogodio stativu, odbitak je u mrežu zakucao Valverde.

Ne može se reći da je Real umrtvio igru u drugom poluvremenu ali jeste kontrolisao i držao protivnika mirnim. Malo uzbuđenja doneo je 83. minut i korner posle koga su Kurtoa i Militao promašili loptu a Ermoso je nekako ubacio u gol. Na domaćinovu žalost, s izuzetkom isključenja upravo Ermosa, to je bilo sve – 1:2.

Korak sa Realom i Barselonom drži Betis. Pelegrinijeva ekipa je nanizala pet pobeda, s izuzetkom poraza na gostovanju Realu i najprijatnije iznenađenje je u ranoj fazi sezone. U senci Madrilenja juče je odigran duel između Viljareala i Sevilje koji je završen podelom bodova.

Atletiko Madrid – Real Madrid 1:2 (Rodrigo 18, Valverde 36 – Ermoso 83)

Betis – Đirona 1:1 (Iglesias 15p, 71 – Martinez 7)

Viljareal – Sevilja 1:1 (Baena 51 – Tores 8)

Osasuna – Getafe 0:2 (Iglesias 30, Alvarez Sosa 76)

Real Sosijedad – Espanjol 2:1 (Sorlot 17, Mendez 29 – Ekspozito 19)