Mitrović rešetao, Lukić ulepšao, Orlovi i mališani poslali lepu sliku u svet!

Naš tim oprostio se od domaće publike koju su činili uglavnom mališani odličnom igrom i ubedljivom pobedom nad Švedskom – 4:1 (2:1).

Naš tim ima inicijativu na početku utakmice, obilazi oko kaznenog prostora, čeka se taj konkretan napad, dok se u prvih desetak minuta igra skoro isključivo na polovini rivala. Na to smo čekali 14 minuta, Tadić je centrirao sa leve strane, na drugoj stativi bio je usamljeni Živković ali je loptu poslao nebu pod oblake.

I neverovatno… Nepuni minut kasnije, gosti su maltene drugi put prešli na našu polovinu i poveli. Najveći deo posla odradio je Kuluševski, prihvatio je loptu i poslao je ka Klasonu koji nije propustio priliku da iskoristi zicer.

Nismo dugo čekali na odgovor Orlova, tri minuta kasnije rezultat je poravnat. Živković je centrirao sa desne strane, Mitrović je na drugoj stativi nadskočio čuvara i matirao Olsena. Malo je falilo da ekspresno preokrenemo, u prvom planu je tandem Juventusa, Kostić ka Vlahoviću, ovaj je iz neposredne blizine zamalo neprecizan.

Rasplamsala se igra, opasni napadi na obe strane a dve velike šanse u istom naletu imali su naši fudbaleri. Teledirigovana Sergejeva lopta kroz odbranu, Vlahović je izašao sam ispred Olsena, istina, iskosa, švedski golman brani, odbitak Vlahović vraća ka Tadiću od koga se lopta vratila Olsenu. Inicijativa i pritisak urodili su plodom u nadoknadi prvog poluvremena. Tadić je izveo korner sa leve strane, Mitrović je i ovoga puta nadmašio švedsku odbranu i doneo preokret, prednost pred odlazak na odmor.

Tri minuta po povratku na teren VAR soba je obradovala domaću publiku. Tandem naših napadača matirao je odbranu Švedske, idealan pas Vlahovića između defanzivaca, Mitrović je rutinski realizovao zicer, gol je poništen da bi po pregledavanju snimka bilo potvrđeno da je sjajni centarfor kompletirao het-trik.

Posle dužeg vremena Olsen je uspeo nešto i da odbrani, udarac Mitrovića iz solidne pozicije, sprečivši ga da ga i četvrti put savlada. Zapretili su i Šveđani, Kuluševski je sve lepo pripremio, Svanberg je loptu sa ivice kaznenog prostora poslao preko gola. Nade gostiju da mogu da zakomplikuju meč srušile su se u 70. minutu, Lazović je dodao do Lukića, ovaj je sa desne strane, levicom pogodio suprotan ugao, prelep pogodak veziste Torina. Do kraja smo videli povremene pokušaje Šveđana da ublaže poraz, rezultat se nije menjao.