Dalmatinski triler, Split iz petog pokušaja do prve pobede!

Zadar po prvi put nije odbranio domaći teren – 74:76 (21:18, 16:13, 17:21, 20:24).

Rezultatska klackalica u prvoj četvrtini, Split predvodi triling stranac, Zadar se oslanja na Božića i Dejvisa. Drugu su gosti nešto bolje otvorili ali su Zadrani imali spreman odgovor, momentum je prešao na njihovu stranu kako se poluvreme bližilo kraju – 37:31.

Domaćin je drugo poluvreme otvorio serijom 7:0, Božić i Žganec odveli su ga na plus 13, Nelson prekida taj niz. Mavra je sa nizom poena držao Split barem u šansama da se nada preokretu, potom je iskočio Nelson i počeo da približava ekipu rivalu, Šorter je dodatno ubrzao taj proces. Propustio je Zadar još jednu šansu da se možda odlepi, gosti su meč uveli u triler završnicu, ishod je bio taj da je na 11 sekundi do kraja Šorter bio polovično precizan sa linije za slobodna bacanja ali je Čampara promašio trojku za pobedu.

Do prve pobede Subotićevu ekipu su predvodili Šorter sa 22 poena i devet skokova, i Mavra sa 20 poena i osam asistencija. Po navici, među Zadranima se izdvojio Božić sa 24 poena i 11 skokova.