Neće pa neće za Borac, uz malo sreće Cibona je sad u nizu

Treća vezana za Zagrepčane u AdmiralBet ABA ligi – 87:85 (15:17, 21:15, 27:18, 24:35).

Katastrofalno je Cibona odigrala prvih skoro pet minuta, jedina tri poena je ubacio Aranitović, i to sa linije za slobodna bacanja, za to vreme je Borac postigao 13 predvođen Radonjićem i Hejlom. Mazalin je prvi pogodio iz igre za domaćina, kod Čačana se u meč dobro uveo i Milovanović koji je dao veliki doprinos tome da se rano stekne dvocifrena prednost ali ona nije održana, probudili su se Kapusta i Radovčić. Druga četvrtina počela je tako što je Hejl uspešno završio dva napada, trojka pa potom iznuđena i realizovana tri slobodna bacanja, posle toga oba rivala dugo nisu znala za poene. Sesarov tajm-aut probudio je domaćina kome su Smajlagić, pa potom i Baković doneli preko potrebnu energiju i napadački učinak – 36:32.

Razigrala se Cibona, više igrača se uključilo, odlična timska igra, Mazalinovo polaganje diglo je razliku na plus 11, zatim je Bundović sa četiri poena dodatno uvećao. Hejl i Novaković sprečili su da meč bude izgubljen za Borac u trećoj deonici. Razgoropadio se Hejl, nezaustavljiv je bio u narednim minutima, uz pomoć Novaković i Radonjića vratio je goste u egal. Uspela je Cibona da se povrati, unela plus šest u poslednji minut ali to nije bilo dovoljno da se izbegne drama. Pri rezultatu 86:85 Kapusta je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, ostalo je sedam sekundi za Borac, Đoković nije uspeo da pogodi šut za produžetak.

Na pravi način je Smajlagić vratio u tim Vukova, sa 25 poena, sjajan je večeras bio Mazalin sa učinkom od 17 poena, devet skokova i osam asistencija. Čačanima nisu pomogla ni nestvarna 44 poena koje je ubacio Hejl.