Borusila izrudarila tri boda u Frankfurtu, Bajern je i definitivno onaj stari (VIDEO)

Odigrano je šest mečeva 12. kola Bundeslige.

Derbi kola odigran je u Frankfurtu, možda nije bilo mnogo lepote ali smo videli zanimljiv, dinamičan meč, i tri gola. Rat na sredini terena u 20. minutu završio se dugom loptom za Malena, on je izlomio čuvara i asistirao Brandtu za vođstvo. Nije dugo Borusija vodila, Ajntraht je imao spreman odgovor, Kolo Muani se izborio za loptu duboko na protivničkoj polovini i omogućio Kamadi da preciznim udarcem izjednači. Pobedonosni gol pao je u 52. minutu, dugu i strpljivu akciju Milionera krunisao je Belingem.

Vratio se Bajern na onaj nivo kada melje protivnike na svim frontovima, najnovija žrtva je Majnc. Sve je počelo ranim vođstvom posle jedne školske akcije i Maneove oštre lopte koja je došla do Gnabrija. Ona iz 28. minuta bila je jako duga i strpljiva, Musijala je odigrao dupli pas sa Čupo-Motingom pred kaznenim prostorom i uputio hirurški precizan udarac.

Ludnica je krenula u finišu prvog dela igre, prvo penal za domaćina, Zentner brani, Mane iz drugog pokušaja ipak pogađa. Penal je potom dobio i Majnc, Ulrajh ga je skrivio ali i odbranio Burkhartu. Posle kornera koji je usledio savladao ga je ipak Vidmer.

Mane je upisao drugu asistenciju na isteku 57. minuta kada je posle njegovog centaršuta Gorecka zakucao loptu glavom. Na sledeće uzbuđenje čekali smo do 79. minuta kada je preciznim udarcem Tel matirao Zentnera. Tri minuta kasnije posle velike greške Ulrajha smanjio je Ingvartsen, konačan rezultat ovog susreta postavio je Čupo-Moting.

Ajntraht – Borusija Dortmund 1:2 (Kamada 26 – Brandt 20, Belingem 52)

Bajern – Majnc 6:2 (Gnabri 5, Musijala 28, Mane 43, Gorecka 57, Tel 79, Čupo-Moting 86 – Vidmer 45+4, Ingvartsen 82)

Lajpcig – Bajer Leverkuzen 2:0 (Nkunku 32, Verner 83)

Štutgart – Augzburg 2:1 (Girasi 15, Anton 90+1 – Niderlehner 4)

Volfsburg – Bohum 4:0 (Nmeča 27, 58, Baku 35, Vind 80)

Verder – Herta 1:0 (Fulkrug 85)