Čumićev projektil poveo Vojvodinu ka trijumfu u gradskom derbiju, Novi Pazar odneo bod sa Banovog brda (VIDEO)

Odigrane su juče četiri utakmice 17. kola Mozzart Bet Super lige.

Uspela je Vojvodina da veže dva trijumfa, time istovremeno i prekine jedan bolji period ekipe Mladost GAT. Večerašnji domaćin je imao inicijativu od starta, malo je falilo da rano povede preko Simića, možda je i lepše što se sačekalo do 20. minuta i Čumićeve bombe. Još jedan opasan napad Lala i kakav-takav pokušaj gostiju preko Dimitrova je sve što smo videli do kraja poluvremena.

Mladost je mnogo agresivnije ušla u drugi deo igre, Carević se istakao intervencijama kod dva izuzetno opasna pokušaja. Oslobodila se Vojvodina pritiska i ponovo počela da napada, lepom egzekucijom Kabić je u 79. minutu uveo meč u mirnu luku – 2:0.

Ponovo je Čukarički u nizu mečeva bez pobede, sada ih je tri, ovaj remi je Novom Pazaru četvrti uzastopni. Gosti su bolje počeli na Banovom brdu, imali dve dobre šanse u prvih šest minuta i iz prve poveli. Dobra akcija po levoj strani, Islamović za Jovića, on asistira Mijiću za vođstvo. Probudili su se Brđani, počeli da stvaraju prilike, izvršili veliki pritisak u poznoj fazi prvog dela igre, greška Joksimovića poklonila je Ivanoviću u 39. minutu priliku za izjednačenje koju ovaj nije propustio.

Samo što se ušlo u drugo poluvreme Čukarički je na neki način ni iz čega dobio jedanaesterac, Docić je po pravilu bio siguran izvođač. Dosta zanimljivih situacija u nastavku ali samo još jedan gol, onaj Mijićev sa penala u 79. minutu za konačnih 2:2.

Uspeo je TSC da sa nezgodnog gostovanja u Ivanjici odnese tri boda. Možda bi utakmica krenula u drugom pravcu da je Gigić u 21. minutu iskoristio jedanaesterac umesto što je očajno šutirao i dozvolio Iliću da ga pročita. Još četiri ozbiljne šanse je Javor propustio u prvom poluvremenu, kazna je stigla u vidu penala za protivnika na početku drugog, Đakovac ga je dobro izveo. Bilo je još dosta šansi pred oba gola, otvoren meč, rezultat se nije menjao, ostalo je 0:1.

Golova nije bilo na Krovu. Voždovac je bio bolji rival u prvom poluvremenu, drugo je odigrao sa igračem manje posle isključenja Milovića, Napredak je tada zaigrao nešto bolje ali je ponovo opasniji bio domaćin.