Levandovski spasilac na Mestalji, nova trauma za Atletiko (VIDEO)

Odigrano je pet utakmica 12. kola Primere.

Na Mestalji smo videli dva poništena gola, po jedan na obe strane, što se tiče igre, Valensija je relativno rano ostala bez Kavanija, i bila uglavnom u podređenom položaju. Barselona je imala svoje šanse, Mamardašvili je skinuo zicer Fatiju, Levandovski je pogodio stativu, malo je komično kako su i šta u istom napadu promačili Tores i Rafinja. Spas je došao u trećem minutu nadoknade, Rafinja je ubacio loptu na peterac, Levandovski se bacio i smestio je u gol.

Još jedan traumatičan meč odigrao je Atletiko na stadionu Nuevo Mirandilja. Kadiz je poveo posle 27 sekundi, Espino je centrirao oštro po zemlji, Bongonda lepo pogodio. Oba golmana su se istakla po jednom a onda kreće ludačka završnica od 81. minuta, tada je Espino upisao drugu asistenciju, lepo je podigao loptu za Fernandeza koji je od prečku šalje u gol.

U razmaku od po četiri minuta Atletiko je postigao dva gola, prvo je Žoao Feliks makazicama, uz pomoć odbitka, smanjio, potom je strelom sa distance izjednačio. Kadiz su ipak napustili praznih šaka, u devetom minutu zaustavnog vremena Aleho je centrirao sa desne strane, Savić promašio loptu a Sobrino uspeo da je prebaci preko linije.

Novo razočarenje svojim navijačima priredila je Sevilja, Rajo Valjekano odneo je ceo plen sa Sančez Pishuana. Almerija je sa igračem više u drugom poluvremenu okrenula Sevilju, Majorka i Espanjol su podelili bodove.

Valensija – Barselona 0:1 (Levandovski 90+3)

Kadiz – Atletiko Madrid 3:2 (Bongonda 1, Fernandez 81, Sobrino 90+9 – Žoao Feliks 85, 89)

Sevilja – Rajo Valjekano 0:1 (Garsija 61)

Almerija – Selta 3:1 (Lazaro 52, De La Hoz 60, Eguaras 90+6 – Veiga 25)

Majorka – Espanjol 1:1 (Murići 48 – Lazo 70)