Pariz Sen Žermen u ludačkoj utakmici za gol bolji od Troa, Marsej sada već dugo bez pobede

Lens u dobrom ritmu.

Sedam golova smo videli na Parku prinčeva a povela je Troa rano kada je Balde volejom pocepao mrežu. Pariz Sen Žermen nastavlja strpljivo da igra i u 24. minutu Soler dobija loptu od Nejmara iza leđa odbrani, obilazi Galjona i poravnava. Ponovo su gosti poveli u 52. minutu, i ponovo je Balde strelac nakon što mu je ostavljeno previše prostora u srcu šesnaesterca. Ovo vođstvo nije dugo trajalo, Mesi je izuzetno preciznim šutem sa distance vratio Svece u egal.

Sedam minuta posle drugog pao je i treći gol Pariz Sen Žermena, Mesi je sada asistent, Nejmar je iskoristio veliku priliku, domaćin prvi put vodi. Upisao se i Mbape u 77. minutu sa bele tačke, Palaversa je dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice postavio konačnih 4:3.

Ako je Tudoru čaša do pola puna, dobro je da je njegova ekipa remijem u Strazburu prekinula niz poraza u domaćem prvenstvu. Ako je do pola prazna, može da ga zabrine što je Olimpik ispustio dva gola prednosti u poslednjih dvadesetak minuta utakmice. Dodatno mu se odmakao i Lens na drugoj poziciji, u drugom poluvremenu slomio je otpor Tuluza iako je isto počelo promašenim penalom Fofane.

Pariz Sen Žermen – Troa 4:3 (Soler 24, Mesi 55, Nejmar 62, Mbape 77p – Balde 3, 52, Palaversa 88)

Strazbur – Olimpik Marsej 2:2 (Motiba 76, Gameiro 90+2 – Dieng 8, Kabore 35)

Lens – Tuluz 3:0 (Openda 60, 86, 90+1)