Veliki preokret Pevaca na Vitalitiju, taman koliko su veliki kiksevi Plavaca i Redsa (VIDEO)

Neuobičajeno prebukirana subota u Premijer ligi.

Pokazao je Totenhem karakter, vratio se iz ambisa i prekinuo niz nezadovoljavajućih rezultata. A nije obećavalo, sevnula je kontra Bornmuta u 22. minutu, lepo ju je otvorio Solanke, pravovremeno dodavanje Tavernijea, sve je dovršio Mur. Četiri minuta po ulasku u drugo poluvreme isti igrač je uspeo da pored dvojice defanzivaca gostujućeg tima glavom duplira prednost, centrirao je Smit.

Pevci su počeli da se bude u 57. minutu, Hojbjerg je poslao milimetarski precizan pas kroz nekoliko defanzivaca Bornmuta, prihvatio ga je Sesenjon i smanjio. Loše je reagovala odbrana domaćina kod kornera koji je u 73. minutu izveo Perišić, Dejvis ih je nadskočio na drugoj stativi za izjednačenje. Korner je bio koban po njih i u trećem minutu nadoknade, ovoga puta sa leve strane i izveo ga je Son, Bentankur je pokupio sopstveni odbitak i dovršio veliki preokret – 2:3.

Čelsi je sada već tri kola bez pobede a obrazi baš bride posle gostovanja na Ameksu. Agresivni Brajton je poveo posle manje od pet minuta igre, Mitoma, i Trosard kao kao egzekutor su napravili dar mar u odbrani gostiju. Od 14. minuta Čelsi im dva gola zaostatka, posle kornera sa desne strane Loftus-Čik je nespretno reagovao i postigao autogol. Nije bio jedini jer je tri minuta pre odlaska na odmor i Čaloba pogodio sopstvenu mrežu.

Kakve-takve znake života Poterova ekipa je dala po ulasku u drugi deo igre, dobar centaršut Galagera i još bolja reakcija Haverca. To je ipak bilo sve od njih je Gros pred kraj poraz učinio još ubedljivijim – 4:1.

Još više je razočarao Liverpul koji je povezao dva poraza od timova koji se grčevito bore za opstanak, te je dozvolio Lidsu da na Enfildu prekine svoju seriju poraza. Izuzetno lošu komunikaciju u odbrani domaćina i nesporazum Gomeza i Alisona iskoristio je Rodrigo da zatrese praznu mrežu. Konsolidovali su se Redsi i odgovorili desetak minuta kasnije, Robertson je ubacio na peterac, Salah reagovao na željeni način. Mezlije je čuvao Paunove sa čak devet odbrana, Aronson pokazao da se ne šale pogodivši prečku. Na kraju su, posle svega, odneli ogromna tri boda sa Enfilda, indolentnost u odbrani Liverpula minut pre kraja regularnog dela igre iskoristio je Samervil – 1:2.

Nastavio je Njukasl svoj pohod ka vrhu i na tom putu je pregazio Aston Vilu. Držali su se gosti na Sent Džejms parku do nadoknade prvog poluvremena, sve je počelo od penala koji je Vilson pretvorio u vođstvo crno-belih. Jako lepo su kombinovali Tripije i Almiron posle kornera sa desne strane, centaršut kapitena Vilson je iskoristio da u 56. minutu duplira prednost.

Tri minuta kasnije posle dva odbitka Žoelinton je smestio loptu u mrežu i tu je već bilo jasno da će Aston Vila kući pognute glave. Dokrajčio ih je Almiron izuzetno lepim udarcem u 67. minutu – 4:0.

Morao je Mančester Siti da nastupi bez Halanda na King Pauer stadionu ali je i tako odneo tri boda, Lester je poraza koštao evrogol De Brujnea iz slobodnog udarca u ranoj fazi drugog poluvremena. Minimalnu pobedu ostvario je i Kristal Palas, gol vredan tri boda protiv Sautemptona postigao je Eduar u 38. minutu. Bodove su podelili Brentford i Vulverhempton, oba pogotka postignuta su u razmaku od dva minuta, u 50. je Mi doveo domaćina u vođstvo, Neveš je, ispostaviće se postavio konačnih 1:1. Nije bilo golova u duelu između Fulama i Evertona.