Arsenal iskalio bes na Notingemu, Junajted preskočio Čelsi (VIDEO)

Mečevima na Emirejtsu i Old Trafordu okončano je 14. kolo Premijer lige.

Dva vezana loša rezultata kao da su motivisala Arsenal da sve frustracije izbaci iz sebe u duelu sa Notingemom. Agresivni domaćin je rano poveo, oteta lopta Tomijasua duboko na protivničkoj strani brzo je došla sa leve na desnu stranu do Sake, njegov centaršut je Martineli preusmerio u gol. Domaću publiku je malo zabrinulo to što je Saka zbog povrede morao da napusti igru sredinom prvog poluvremena, ali u datom trenutku to je, uslovno rečeno, donelo nešto bolje.

Saku je zamenio Nelson i u razmaku od tri minuta postigao dva gola u ranoj fazi drugog poluvremena. Najpre je sopstveni odbitak smestio u mrežu, potom je lepo reagovao na Žesusovo novo dodavanje. Pet minuta posle svog drugog pogotka Nelson je upisao i asistenciju, na njegovu povratnu loptu Parti je lansirao projektil u gornji desni ugao. Gornji levi ugao, sa nešto manje razdaljine, pogodio je Edegard i time dovršio posao – 5:0.

Tvrd i borben meč odigrali su Mančester Junajted i Vest Hem. Dugo je jedna baš prava situacija vredna pomena bila ona iz 38. minuta, tada je Eriksen centrirao sa desne strane a na drugoj stativi Rašford nadskočio Kerera i zakucao loptu. Zanimljivo je postalo kako se meč bližio kraju, Fred je pogodio stativu i propustio da ga ranije reši, De Hea je morao da vadi kestenje iz vatre i svojim odbranama sačuva tih 1:0 do kraja.