Radnik konačno sklonio mrsku nulu, bez golova u Lučanima (VIDEO)

Gotovo je i 17. kolo Mozzart Bet Super lige.

A upravo toliko rundi je bilo potrebno Radniku da dođe do svog prvog trijumfa. Spartak je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, propustio četiri dobre šanse. Na samom početku je Hrstić iz izgledne pozicije poslao loptu pored gola a onda Šimura pogodio stativu. Do kraja poluvremena Vujanac se istakao odbrana kod odličnih prilika Todorovskog i Šimure.

U istom maniru se nastavilo i posle pauze, sve do 55. minuta, Spasićevog centaršuta i gola Duronjića. U 64. minutu Duronjić se našao u ulozi asistenta, centrirao sa desne strane, Kunić na izuzetno efektan način matirao Manojlovića. Istakao se Duronjić i na drugoj strani terena reakcijom na gol liniji, iako je i u Surdulici odigrao sasvim korektnu partiju, Spartak za to nije nagrađen bodovima – 2:0.

Dosta šansi i zanimljivih pokušaja je bilo u Lučanima ali ne i golova, bar ne priznatih. Više će imati za celim plenom razloga da žale fudbaleri kragujevačkog Radničkog, svoje momente je imala i Mladost koja je upisala treći vezani remi.