Crno-belo proleće uz malo gorkog ukusa

Domaćin propustio šansu za prvo mesto, čak i drhtao u finišu za plasman – 1:1 (1:0).

Previše je Partizan povučen u prvih 20 minuta, prepustio je inicijativu protivniku i čeka priliku za kontru, neki brži napad. Ne isplati im se to jer su gosti ti koji su počeli da prete kako smo se približili polovini prvog dela igre, par opasnih napada, možda najopasniji onaj kada je Belić izblokirao Holcera. Počeo je i Partizan da daje znake života, Dijabate je iz unutrašnjosti šesnaesterca šutirao preko gola ali je i to, s obzirom na prethodno viđeno, boljitak. Jako siromašnih pola sata, blaga inicijativa Slovackog da bi onda videli konačno i pravu šansu, centrirao je Dijabate, Rikardo je najviši u skoku ali lopta ide pored gola.

Četiri minuta pre kraja poluvremena mališani u Humskoj i oni kraj malih ekrana konačno su imali razloga za radost. Kalabiška je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i poklonio vođstvo domaćinu jer je Natho kao i uvek bio siguran izvođač.

Dva puta su u kratkom razmaku odbici mogli da budu kobni po Partizan na početku drugog poluvremena, onaj od Markovića završio je pored stative, mnogo je opasniji bio onaj kada se lopta odbila od Filipovića, Popović je sjajno intervenisao. Posle te konfuzije crno-beli uspevaju da smire rivala i udalje ga od svog šesnaesterca, posle dužeg vremena i zaprete, posle kornera je Vujačić je tukao glavom posle kornera. Imali su sreće Petrićevi momci u 70. minutu, centaršut sa leve strane pred gol, Mihalik je promašio ceo fudbal. Tri minuta kasnije ipak je Popović kapitulirao, boksovao je loptu koju je Tomić prihvatio a posle njegovog udarca Mihalik je skrenuo u gol.

Ne samo da je Partizan dozvolio Slovackom da ga skine sa prve pozicije već su gosti ti koji napadaju. Zadrhtala je Humska šest minuta pre kraja regularnog dela igre, Kalabiška je centrirao sa leve strane, na ivici peterca je skoro usamljen bio Tomić, srećom poslao je loptu tik iznad prečke. Korner je ponovo bio pretnja po Slovacko, Ngujen je odbranio Rikardov udarac. Izdržali su crno-beli poslednje nalete rivala i čekirali kartu za prolećni evropski fudbal iako ostaje žal za direktnim plasmanom u osminu finala