Barselona se uz Motlijevu ,,pomoć” postarala da nema više neporaženih, Valensija velikim preokretom u ludoj završnici osvojila Pirej

Izuzetno zanimljivo drugo veče šestog kola Evrolige.

U drugom derbiju kola Barselona je nanela prvi poraz Fenerbahčeu. Katalonci su iz treće četvrtine izašli sa prednošću od plus 13, dugo držali rezultatsku distancu ali to nije pomoglo, gosti su u samom finišu prišli na plus dva. Kalinić je pogodio ključnu trojku, Mahmutoglu smanjio, u poslednjem napadu domaćina Motli je izblokirao Kalinića pri šutu za tri, ostalo je još pet sekundi, neshvatljivo je da je Motli išao na zakucavanje, time i odbacio šansu za produžetak.

Dva poraza zaredom je doživeo Olimpijakos u svojoj hali a ovaj od Valensije će posebno da boli. Imali su crveno-beli plus 15 pred poslednji kvartal i onda dozvolili sebi da meč uđe u neizvesnu završnicu u kojoj je sve krenulo naopako. Na deset sekundi do kraja Slukas je pogodio samo jedno bacanje, potom je Vezenkov poslao Džonsa na liniju penala fauliravši ga pri šutu za tri. On je pogodio sva tri bacanja, na tri sekunde do kraja Slukas je promašio šut, Veb izblokirao Petersa posle ofanzivnog skoka i osigurao veliki brejk.

Veliki preokret videli smo i u Kaunasu. Iako je Žalgiris u prvom poluvremenu delovao kao razbijena vojska, u drugom kao da je neka druga ekipa izašla na teren. Pristojna odbrana i napadačka rapsodija, zatrpan je koš Albe koja kući ide praznih šaka.

Veče preokreta upotpunio je Asvel u Bolonji. Virtus je odigrao sjajno prvo poluvreme, stekao 14 poena prednosti, gosti su se u trećoj deonici vratili u egal, bili prisebniji u završnici i odneli dva boda.

Barselona – Fenerbahče 81:80 (Laprovitola 26, 7as, Kalinić 14 – Motli 23, 7sk, Gudurić 11)

Olimpijakos – Valensija 82:83 (Vezenkov 20, 7as, Volkap 12, 6as – Džons 17, 7as, Dubljević 17)

Žalgiris – Alba 88:81 (Uljanovas 21, Evans 15 – Smit 14, 6sk, Blat 12, 8as)

Virtus – Asvel 79:84 (Teodosić 14, Lundberg 13 – Metjuz 16, Lajti 16)