Kostićeve asistencije večeras su Interova noćna mora, Milenković i Lukić strelci (VIDEO)

To je to od 13. kola Serije A.

Završilo se derbijem ove runde na Alianc areni gde su se sastale dve ekipe sa nizovima pobeda, Juventus i Inter. Svoju seriju nastavio je domaćin iako su Neroazuri bili bolji rival u prvom poluvremenu, promašili par izglednih šani, najveću Damfriz kada je iz neposredne blizine poslao loptu daleko van okvira. Stvari su počele da se menjaju od 52. minuta, tada je Kostić pretrčao više od 50 metara sa loptom i poslao je pred peterac gde je Rabio idealno reagovao.

Krenuo je Inter agresivnije, povija se odbrana Juventusa a olakšanje joj nije doneo Danilo jer je njegov gol nakon kornera koji je izveo Kostić posle dugog pregledavanja snimka poništen. Onana je sprečio srpskog fudbalera da ranije reši meč ali u 84. minutu nije mogao ništa. Sve je počelo od intervencije Bremera, sevnuo je novi brz napad, Kostić je u padu uspeo da pošalje pas ka Fađoliju koji je uz pomoć Gosensa izazvao erupciju oduševljenja na tribinama – 2:0.

Uspela je Fiorentina da veže dva trijumfa i to na gostovanjima, koja su joj do skoro bila nerešiva enigma. Stankovićeva Sampdorija kapitulirala je posle manje od četiri minuta igre, dug i strpljiv napad završio je egzekucijom Bonaventura. Drugo kolo zaredom strelac je Milenković, opet je bio najviši u skoku posle kornera koji je u 58. minutu izveo Biragi – 0:2.

Očigledno su za Bolonju došli bolji dani jer je vezala tri pobeda, današnju nakon preokreta protiv Torina. Gosti su poveli Lukićevim pogotkom sa bele tačke u 26. minutu. Bolonja je do egala došla u 64. minutu, Vinjato je čekao i dočekao pravi trenutak za centaršut, Orsolini je iskoristio ostavljeni prostor. Gol vredan preokreta i tri boda postigao je Poš u 73. minutu, kaznio je sa druge stative lošu postavku odbrane Bikova – 2:1.

Danas je odigran i rimski derbi u kome su slavili formalno gosti. Roma je bila konkretniji rival, imala više pokušaja, čak i prečku Zaniola, Lacio dve prilike, jednu od njih iskoristio je Felipe Anderson kada je kaznio poigravanje Ibanjeza u 29. minutu – 0:1.

Monca je prekinula svoj niz poraza, produžila Veronin i zakucala je za poslednje mesto na tabeli. Goste je načeo Karlos Augusto u 68. minutu, dovršio Kolpani pred kraj – 2:0.