Kragujevčani minimalni, bez pobednika u Nišu i Subotici (VIDEO)

Strelci nisu bili baš raspoloženi na tri jučerašnje utakmice.

Radnik je bio pod opsadom skoro celo prvo poluvreme u Kragujevcu, imao je malo i sreće da se to završi samo jednim primljenim golom. Taj koji je u 32. minutu postigao Tomić posle oduzete lopte na desnoj strani i idealnog dodavanja Čolovića pokazao se vrednim tri boda. U finišu poluvremena gosti su prvi put zapretili, imali su neke opasne napade i u drugom, ostalo je 1:0.

Uspela je Kolubara da svoj niz od tri poraza prekine u Nišu. Totalnu ofanzivu Radničkog sasekao je hladnim tušem u 23. minutu Stajić, neverovatnim kiksom omogućio je zicer Vukušiću. Trebalo je domaćinu malo vremena da se povrati, ponovo je počeo da napada ali lopta nije htela u gol sve do 53. minuta, Rosić je ispeglao još jednu lošu reakciju odbrane, brzo je usledio novi napad Nišlija za pogotkom Petrova kao završnicom. Do kraja je Radnički imao inicijativu, iz toga se izrodila velika šansa i neverovatan promašaj Dimića koji je sa metar, dva pogodio stativu – 1:1.

Još jedan vojvođanski derbi između Spartaka i Vojvodine završen je remijem. Po jednu dobru šansu imale su obe ekipe u prvom delu igre, Srećković je uz odbitak malo stavio Carevića na muke, Čumić je na drugoj strani iz sjajne pozicije šutirao tik pored stative. Spartak je poveo u ranoj fazi nastavka, Šimura je na desnoj strani izbacio Hrstića, on je sačekao i pravovremeno dodao ka Srećkoviću koji je loptu proturio kroz noge Careviću. Vojvodina je krenula u ofanzivu, Manojlović se istakao odbranama kod još jedne šanse Čumića i slobodnjaka Uroša Nikolića. Izjednačenje je došlo posle kornera u 74. minutu, Čumić je bio na pravom mestu na drugoj stativi. Sreća je sačuvala bod domaćinu u dva navrata, pogotovo pred sam kraj kada je Zukićev udarac završio na stativi dok je Manojlović loptu pratio pogledom – 1:1.