Napoli pregrmeo Bergamo, Žiru spasio Milan kiksa pa pocrveneo

13. kolo Serije A je na polovini odigranih mečeva.

Prvi poraz u sezoni, onaj na Enfildu, nije poljuljao Napoli, i bez Kvaratshelije uspeo je da u jednom od tri derbija kola režira preokret u Bergamu. Doduše, loše je Spaletijeva ekipa počela, tačnije Atalanta ih je pritisla, Meret je spasao svoju ekipu kod velike šanse Hojlunda, kod Lukmanovog penala u 19. minutu nije mogao ništa. Vođstvo nije dugo trajalo, kombinacija iz ugla na levoj strani, Zjelinski centrira, Osimen sjajno skače i poravnava. Naredno uzbuđenje bio je upravo gol Napolija iz 35. minuta koji se ispostavio pobedničkim. Osimen je uradio veliki posao izborivši se po desnoj strani, ubacio je na penaltik, Elmas prihvatio loptu, sledila je lepa egzekucija. Imali su Napolitanci i sreće u drugom poluvremenu, Meret je odbranio Meleov udarac, Lukman odbitak poslao na prečku, Simeone je propustio priliku da ranije reši meč, ostalo je 1:2.

Najbliži pratilac Napoliju sada je Milan koji se poprilično pomučio da izbegne kiks na San Siru. Dragovski je dva puta intervenisao nogom, prečka je bila saveznik Specije kod udarca Krunića ali je ofanziva domaćina krunisana u 21. minutu, Benaser je podigao loptu, Ernandez je pred golom primio na grudi i rutinski dovršio posao. Ponovo se ređaju promašaji, Leaov šut je odbijen na prečku, nekako je Dragovski sačuvao mrežu kod Krunićevog udarca posle odbitka. Počeli su i gosti da prete a onda kaznili promašaje Rosonera, to je učinio Maldini preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 59. minutu. Spasilac je minut pre kraja sa klupe bio Žiru, na Tonalijev centaršut je akrobatski reagovao, nekako su to bile polumakazice, zbog skidanja dresa tokom proslave gola je dobio drugi žuti karton ali mu barem sinoć zbog toga sigurno nije bilo žao.

Posle dva poraza uspeo je Empoli da trijumfuje, minimalnim rezultatom protiv Sasuola. Kremoneze se u Salernu pred kraj spasio poraza, bodove su takođe podelili Udineze i Leće.

Atalanta – Napoli 1:2 (Lukman 19p – Osimen 23, Elmas 35)

Milan – Specija 2:1 (Ernandez 21, Žiru 89 – Maldini 59)

Empoli – Sasuolo 1:0 (Baldanci 64)

Salernitana – Kremoneze 2:2 (Pjontek 3, Kulibali 38 – Okereke 12, Ciofani 89)

Udineze – Leće 1:1 (Beto 68 – Kolombo 33)