Siti sa igračem manje izbegao kiks u zadnji čas, ludi Lids okrenuo Bornmut! (VIDEO)

Odigrano je pola utakmica 15. kola Premijer lige.

Bar do završetka današnjeg gradskog derbija u Londonu na prvoj poziciji je Mančester Siti koji je uz mnogo muke prekinuo Fulamov niz utakmica bez poraza. Očekivano, domaćin je napao i poveo iz svoje druge prilike, Gundogan je u 16. minutu gurnuo loptu u prostor ka Alvarezu koji je efektno reagovao u velikoj prilici. Kanselo je napravio problem svojoj ekipi, zaradio je crveni karton skriviši penal koji je Pereira u 28. minutu pretvorio u izjednačenje. Bez obzira na igrača manje, Siti je uzeo tri boda, nepromišljeni start Robinsona poklonio je penal domaćinu u nadoknadi vremena, Leno je pročitao Halanda ali mu je lopta nekako ipak iskliznula iza leđa – 2:1.

Na Eland roudu viđena je jedna od najboljih utakmica sezone, Lids je povezao dve pobede i produžio crnu seriju Bornmuta. Loše je počelo po goste, penal posle 49 sekundi, Rodrigo ga je realizovao za vođstvo. Ekspresno su odgovorile Trešnjice, posle centaršuta sa desne strane i pokušaja intervencije lopta je pala na volej Tavernijeu. Od 19 minuta Bornmut vodi, Melije je skinuo zicer Tavernijeu ali mu se lopta odbila, usledila je povratna za Bilinga koji je zakucao u gol. Da sve bude gore po domaćina, na početku drugog poluvremena Tavernije upisuje drugu asistenciju, Solanke je petom prevario Melijea a pre toga Adamsa kome je proturio loptu kroz noge.

Buđenje Lidsa najavio je izuzetno lepim udarcem sa distance Grinvud u 60. minutu. Osam minuta kasnije on se našao u ulozi asistenta, izveo je korner posle koga je Kuper izjednačio. Paunovi su uzeli ceo plen, Gnonto je u 84. minutu sjajno povukao kontru i asistirao za zicer Samervilu – 4:3.

Skoro podjednako dinamično bilo je i na Molinou. Poveo je Brajton posle deset minuta, lopta sa leve strane, Trosard je iz prve namešta u pravu poziciju za Lalanu. Vođstvo nije dugo trajalo, agresivna igra fudbalera Vulverhemptona na protivničkoj polovini se isplatila, Gedeš je dobio veliku priliku i iskoristio je. Izborio se Gedeš i za penal u 35. minutu, Neveš je bio siguran izvođač i Vukovi vode.

Sve je krenulo naopako za domaćina od finiša poluvremena, prvo je Mitoma nadskočio Semeda i iskoristio centaršut Lalane da poravna rezultat, potom ga i naterao na start za crveni karton. Mitoma je bio začetnik i akcije u 83. minutu posle koje je Gros doneo novo vođstvo i na kraju i tri boda – 2:3.

Pobedu u gostima izvojevao je i Lester na Gudisonu, odbrana Evertona kapitulirala je u finišu oba poluvremena. Pred sam kraj prvog Tilemans je postigao jedan od najlepših golova dosadašnjeg toka sezone, u poznoj fazi drugog Medison je upisao asistenciju broj dva za Barnsa – 0:2.

Notingem je uspeo da u poslednji čas iščupa bod protiv Brentforda na svom stadionu. Domaćin je poveo posle 20 minuta igre, Gibs-Vajt je napravio ršum ispred protivničkog šesnaesterca i sve to začinio rezantnim udarcem, gosti su se izborili za penal pred kraj poluvremena, Embumo se postarao da se u egalu ode na pauzu. Jensenova duga lopta izbacila je odbranu Notingema u 75. minutu, Visa je lobovao Hendersona. Šumari su se spasli poraza u šestom minutu nadoknade, uz dosta sreće da se lopta od Zanke odbije iza linije – 2:2.