Sumrak londonskih klubova u Liga kupu dopunili Građani protiv Plavaca

Svih pet klubova iz prestonice koji su bili sinoć na terenu završili učešće u osmini finala.

Derbi runde odigrali su Mančester Siti i Čelsi. Gvardiola i Poter prošarali su sastave za ovaj meč, efektivniji je bio onaj koji je odabrao Španac. Imali su svoje šanse i jedni i drugi, razliku je napravio slobodnjak Mareza koji je u 53. minutu pogodio tako što je prebacio Kulibalija koji jedini nije skočio u živom zidu. Pet minuta kasnije Alvarez je poslao dijagonalu ka Marezu na desnu stranu a onda se našao na pravom mestu da odbitak posle njegovog udarca i Mendijeve odbrane pospremi u gol i trasira put Sitiju ka osmini finala.

Jedno takmičenje manje igraće u nastavku sezone rivali iz severnog Londona, Arsenal je poražen od Brajtona na svom stadionu, Totenhem je ispao na Siti graundu. Mimo Lige konferencija Vest Hem ne može da se pohvali sezonom pa je iz ovog takmičenja ispao od ekipe iz Čempionšipa, Bereton Dijaz je pred kraj meča izborio Blekburnu penale, deset serija se čekalo na promašaj, to je učinio Ogbona. Očajno veče londonskih klubova zaokružio je i Kristal Palas koji je takođe na penale ispao na Sent Džejms parku, među onima koji su promašili jedanaesterac našao se i Milivojević.

Malo je falilo da penali dođu glave i Liverpulu, ali će Klopova nastaviti da brani trofej. Penalima je rešen i duel na Sent Merisu, golom Traorea pet minuta pre kraja regularnog dela igre Vulverhempton je izbacio Lids.

Mančester Siti – Čelsi 2:0 (Marez 53, Alvarez 58)

Arsenal – Brajton 1:3 (Nketia 20 – Velbek 27p, Mitoma 58, Lampti 71)

Notingem – Totenhem 2:0 (Lodi 50, Lingard 57)

Vest Hem – Blekburn 2:2, penalima 9:10 (Fornals 38, Antonio 78 – Vale 6, Bereton Dijaz 88)

Njukasl – Kristal Palas 0:0, penalima 3:2

Liverpul – Derbi Kaunti 0:0, penalima 3:2

Sautempton – Šefild Vendzdej 1:1, penalima 6:5 (Vord-Prauz 45+2p – Vindas 24)

Vulverhempton – Lids 1:0 (Traore 85)