Častan poraz ili ne, tek Fenerbahče je u ovom trenutku prejak za Zvezdu

Nije mogla Jovanovićeva ekipa da parira do kraja – 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22).

Držala se Zvezda u egalu tek nešto više od tri minuta, tada je domaćin zatvorio prilaze svom košu, Motli pokrenuo seriju 15:0. Nedović je sa linije za slobodna bacanja najpre prekinuo prazan hod svog tima, a onda uz pomoć Bentila doneo preko potrebnu energiju koja je stvari malo vratila u normalu. Uljuljkalo je rano visoko vođstvo Itudisovu ekipu, uloge su promenjene, crveno-beli su nanizali osam poena, Nedović trojkom na zatvaranju uvodne deonice primakao ekipu na poen zaostatka – 24:23.

Četiri i po minuta je Fenerbahče bio bez koša iz igre, do trojke koju je ubacio Mahmutoglu. Ivanović trojkom diže Zvezdu na plus pet, Džekiri i Gudurić su to anulirali, Vildoza vratio prednost na stranu gostiju. Motli i Mahmutoglu prave niz od sedam poena, Bentil to prekida, Vildoza trojkom poravnava rezultat, rezultatska klackalica u drugoj četvrtini sve do kraja i Gudurićevog jednog bacanja – 42:41.

Odlično se Vildoza uveo u drugo poluvreme, sa pet vezanih poena, Nedović je dodao dva, pre nego što je Motli prekinuo taj niz. Sem tog uvodnog dela meča kada je domaćin stekao dvocifreni plus, ostatak meča se igra u potpunom egalu, nekad koš za koš, nekad niz na niz. Problem se naslućuje u tome što sada sada Zvezda ne uspeva u potpunosti da se vrati, Fenerbahče je napravio seriju 10:0, nije se previše odmakao ali je jasno da je momentum na njihovoj strani. U završnici trećeg kvartala se ti potvrdilo, zaključno sa novom trojkom Mahmutoglua za 66:57.

Martin je postigao koš pod faulom u prvom napadu četvrte četvrtine i to je prvi koš iz igre za goste posle skoro četiri minuta, i opet je nekako Nedović taj koji vraća Zvezdu u život. Unutrašnja linija nema rešenja za Motlija u dva navrata, vezali su trojke Gudurić i Kalates, očas posla je turski predstavnik na plus devet. Ispostavlja se da je ovaj nalet prelomni, Fenerbahče je pobegao na plus 16, crveno-beli više nemaju čime da uzvrate i bar zakomplikuju meč, čeka se samo konačan rezultat.

Nedović sa 17 i Vildoza sa 13 poena bili su najefikasniji u redovima Crvena zvezde. Domaćina je predvodio Motli sa dabl-dabl učinkom, 25 poena i deset skokova, Mahmutoglu je dodao 20.