Nedović prekinuo popodnevnu dremku, publika se iskazala podrškom za Dobrića

Lepo veče za crveno-bele, za Cibonu i ne baš – 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7).

Dosta se igra preko Bentila na početku utakmice, na njegove asistencije Lazić i Vildoza su ubacili dve trojke. Ne briljira Zvezda napadački, srećom po njih Cibona je još gora, dugo smo bez poena na obe strane, do Aranitovićevih bacanja. Dugo nema nikakve napadačke produkcije, teška utakmica za gledanje, ako se i ubaci nešto, to je sa linije penala. Posle jednog dužeg perioda Aranitović sa poludistance prekida post na jednoj strani, Vildoza flouterom na drugoj. Bundović je trojom primakao goste, Aranitović još dva bacanja za vođstvo. Konačno je meč malo živnuo, rezultatska klackalica, uspešan napad za uspešnim napadom na obe strane – 21:20.

Nedović dobro otvara drugi kvartal, ubrzao je igru svog tima i učinio je nešto efikasnijom. Njegova treća trojka za plus osam značila je i da je dvocifren u ranoj fazi utakmice. Konačno je Zvezda zaigrala onako kako je trebala od početka, šlag na tortu tog period je alej-up zakucavanje Petruševa za prvu dvocifrenu prednost. Nema Cibona pravu reakciju, u napadu i donekle, u odbrani nikako. Svedočimo izuzetno lepim scenama, Dobrić ima šest promašaja iz igre i dva promašena slobodna bacanja, publika mu aplaudira i daje podršku posle svakog promašaja. Kapusta trojkom na kratko spušta Vukove na jednocifreni zaostatak, Vildoza vraća za konačan rezultat prvog poluvremena – 50:38.

Ljubičić pogotkom otvara drugo poluvreme, domaća ekipa je zatim nanizala osam poena. Zvezdi sve polazi od ruke, razleteli su se po terenu, Nedovićevo bacanje u reklame pri vođstvu od 13 poena razlike razgalilo je publiku. Skoro šest minuta nastavka Cibona je bila na samo četiri postignuta poena, čim je povezala dva dobra napada Ivanović je tražio tajm-aut iako su njegovi momci na dvocifrenom plusu. Shvatili su igrači gde greše, protivniku nisu dozvolili da dobaci do dvocifrenog broja poena u trećoj deonici – 72:46.

Najviše oduševljenja u hali izazvala je trojka Dobrića, posle osam promašaja iz igre, od toga sedam u šutu za tri, pogodio je ljubimac navijača i dobio još glasniju podršku. Potpuno je ugušena Cibona, sada je za pet minuta ubacila samo jedan koš, pobednik je ovde davno poznat. Može Ivanović da dozira minutažu, priliku je dobio i Topić i upisao nove poene.

Na kraju Nedović je završio sa 24 poena sa odličnim procentima, Petrušev ih je postigao 14 uz devet skokova. Jedini dvocifreni među Vukovima bio je Aranitović sa deset poena, uz to je imao i šest skokova.