Zmajevi bljuvali vatru u drugom poluvremenu u Laktašima!

Domaćin poražen u derbiju sedmog kola AdmiralBet ABA lige – 74:85 (18:19, 20:11, 21:29, 15:26).

Nezaustavljiv je bio Tanasković u ranoj fazi susreta, Igokea nije dozvolila Cedevita Olimpiji pogled ka košu skoro tri minuta, za to vreme vezala devet poena i povela 18:9. Jeremić je prekinuo prazan hod trojkom a onda su uloge zamenjene, sada su gosti ti koji su skoro 15 minuta bez koša, računajući završnicu prve i ranu fazu druge četvrtine, za to vreme su napravili seriju 15:0. Kroford i Rej su stabilizovali igru domaćina, vratili meč pod kontrolu, umalo su Igosi sa dvocifrenom razlikom otišli na veliki odmor, Omić je smanjio na dve sekunde pre kraja poluvremena – 38:30.

Adams je sa dve trojke otvorio poluvreme, potom je Ferel dva puta probio, nova trojka Adamsa, novi koš Ferela, i eto Zmajeva očas posla u vođstvu. Spoljni igrači ekipe iz Ljubljane pre svega nametnuli su ritam koji je Igosima bilo sve teže da prate. Držala se Igokea u egalu do rane faze poslednje deonice, tada kola ponovo kreću nizbrdo. Novi prazan hod od nekoliko minuta, Cedevita Olimpija pravi seriju 14:0 i posle toga mirno privodi meč kraju.

Ferel je sa 20 poena bio najefikasniji među Zmajevima ali treba istaći i Omićev dabl-dabl, 16 poena i deset skokova. Kod domaćih se izdvojio Kroford sa 22 poena i pet ukradenih.