Žutim dresovima ove sedmice Beograd nije prijatna destinacija

Partizan ubedljiv protiv Splita na zatvaranju sedmog kola AdmiralBet ABA lige – 89:70 (20:19, 19:19, 29:15, 21:17).

Nešto bolji početak gostiju, zahvaljujući Nelsonu, jedini koš crno-belih u prva tri minuta je trojka Madara. Nisu se proslavili igrači koji su dobili priliku u ranoj fazi meča, dve trojke Šortera naterale su Obradovića na tajm-aut. Šut za tri je jedino oruđe Partizana u prvih šest minuta, prvi poeni iz unutrašnje igre su delo debitanta, Brodzianskog. Raspoložen je Anđušić pa je u kratkom razmaku još dva puta kaznio lošu komunikaciju u odbrani rivala, trojke su mu za sada tri od tri. Nekako smo navikli na Partizanove spore početke u AdmiralBet ABA ligi ove sezone, pa je tako i večeras – 20:19.

Ponovo domaćin ne ulazi dobro u četvrtinu, Mavra i Šorter trojkama preko ruke ponovo šalju sve na klubu, Obradović traži minut odmora. Dva dobra poteza Smailagića, pa potom i Ledeja pokrenula su crno-bele, Mavra je ubacio još jednu daleku trojku, on i Šorter drže goste u priključku. Potez večeri i kandidat za jedan od najlepših ovog kola je alej-up zakucavanje Runjića nakon Mavrinog dodavanja preko cele odbrane. Malo je ubrzao Partizan, činilo se da bi po prvi put mogli malo da se odlepe, Mavra i Šorter trojkom sa zvukom sirene drže Split na minimalnom zaostatku – 39:38.

Na početku drugog poluvremena crno-beli su izašli sa petorkom od uglavnom iskusnijih igrača i to je odmah dalo rezultata. Bolja odbrana, unutrašnja igra Papapetrua, trojke Nanelija i Madara, Lesor i Madar donose maksimalnih plus devet. Nema Split pravu reakciju, ubrzo Naneli iz ćoška novom trojkom donosi i prvu dvocifrenu prednost. Uz dužno poštovanje gostima Naneli u nekoliko minuta igra kao na treningu i lako dolazi do poena, prednost raste. U završnici trećeg perioda u toj ulozi je Ledej, Split se nekako domogao dvocifrenog broja poena u ovom delu igre u poslednjih dva i nešto minuta – 68:53.

Partizanova odbrana u laganom ritmu održava plus, iako ima da se igra još skoro šest minuta utisak je da je ovaj meč uveliko rešen, Splićani ne pokazuju da su u stanju da ga zakomplikuju. Kada je Trifunović položio pod faulom za plus 20 postalo je i kristalno jasno da se ovde čeka samo konačan rezultat i koliko će pobeda domaćina biti ubedljiva.

Lepo raspoređena minutaža među crno-belima, tako je i sa poenima, Ledej ih je postigao 14, Naneli jedan manje. Po pravilu u ekipi Splita se izdvajaju Šorter sa 23 i Mavra sa 18 poena.