Vildoza upalio na vreme, Nedović se pojavio u pravom trenutku – tradicija srušena!

Zvezda nakon produžetka savladala Albu posle sedam godina – 84:88 (19:20, 21:17, 17:17, 18:20, 9:13).

Utakmica je počela sa zakašnjenjem zbog problema sa semaforom. Prva dva napada Zvezde uspešno su realizovali Holand i Kuzmić, revanširali su se nešto kasnije istom merom Blat i Kumađe. Ispostavlja se da je to bio uvod u niz poena zbog koga je Ivanović morao rano da potroši prvi tajm-aut. Sa istog su se vratili tako što je Bentil pogotkom pod faulom prekinuo seriju domaćina, Lamers ubacuje treću trojku za svoj tim. Igrači sa klupe uneli su živost u igru crveno-belih, preokrenuli momentum na stranu Zvezde, zaključno sa Nedovićevom trojkom da se na prvu pauzu ode sa vođstvom – 19:20.

Uslovno rečeno rezervna petorka Zvezde izgleda mnogo energičnije, na obe strane terena, diktira tempo i drži utakmicu u željenom ritmu. Kao da smo ih urekli, Ivanovićevi puleni su ušli u seriju grešaka, loših odluka i promašaja, srećom Alba to nije previše kaznila za sada. Ušli smo u period rezultatske klackalice, na koš se odgovara košem, na jedan lošiji period istim takvim, domaćin je zapretio u dva navrata namerom da se malčice odlepi, nije uspeo, doduše na veliki odmor nosi prednost – 40:37.

Ne baš najbolji početak drugog poluvremena za Zvezdu, pogotovo u napadu, već neko vreme je Bentil jedini koji je nešto pogodio. Smit je pogodio pod faulom pa dodao i trojku i odmakao domaćina na plus osam. Imala je Alba i devet poena prednosti, tada su crveno-beli pronašli konačno svoju igru, bar na momente, i u odbrani, a onda zahvaljujući Vildozi i Nedoviću i u napadu. Skoro dva i po minuta je Alba bez koša, za to vreme gosti vezuju sedam poena, Timan je prekinuo taj niz – 57:55.

Početak četvrte četvrtine sluti na neizvesnu završnicu, igra se koš za koš, Vildoza i Nedović su, očekivano, pokretači gostujućeg tima. Rezultatska klackalica, Ivanović je na kratko vratio vođstvo na Zvezdinu stranu, Smit vezao dve trojke i Ivanović mora da zove na minut odmora pred završnicu. Sa istog se Nedović vraća izgubljenom loptom pa faulom na Lamerus za minus sedam, potom se ispravio pogotkom bar malo. Tandem Vildoza – Mitrović preokreće stvari u korist gostiju, upalio se Argentinac u pravom trenutku da sa ukradenom, dve asistencije za svog centra i trojkom vrati plus, iako minimalan. Zosman je nakon ofanzivnog skola fauliran, pogodio je samo jedno bacanje, za izjednačenje. Zvezda ima 17 sekundi i napad za pobedu, Nedović ga nije iskoristio, ide se u produžetak.

Produžetak je otvorio Zosman trojkom, Mitrović pogađa dva bacanja, Sikma samo jedno. Polovičan je i Smit, Petrušev smanjuje na minus jedan, Vildoza vraća prednost. Alba ne može ništa da pogodi iz igre, Nedović se pojavio u pravom trenutku da sa dva polaganja uvede svoj tim u završnicu produžetka sa četiri poena prednosti. Ništa ne polazi za rukom domaćoj ekipi, Ivanović je hladne glave i pogađa dva bacanja, odvodi meč ka željenom završetku.

Heroji ove pobede su oni od kojih se to i očekivalo, Vildoza sa 21 poenom i Nedović sa 17 poena i šest asistencija. Na drugoj strani Smit je ubacio 23 poena uz osam skokova ali nije imao pravu podršku.