Panatinaikos uz dosta sreće vezao dve pobede u svojoj hali, odlično veče za Lučića i Marinkovića

Tri sinoćnja duela označili kraj devetog kola Evrolige.

Uspeo je Panatinaikos za početak da veže dve pobede na domaćem terenu i time nagovesti razloge za optimizam u pogledu nastavka sezone. Iako su Radonjićevi momci katastrofalno ušli u meč trgli su se u nastavku, vratili, potom i preuzeli inicijativu, međutim, dozvolili su Virtusu da izbori produžetak, čak ima i šut za pobedu pre istog. Teodosić je pogodio bitnu trojku koja je na kraju i donela dodatnih pet minuta ali je promašio šut kojim bi se nastavak izbegao, potom i onaj za novi produžetak nakon što su Vilijams trojkom i Bejkon slobodnim bacanjima doneli Zelenima tri poena prednosti pred poslednjih šest sekundi. Srpski plejmejer meč je završio sa 12 poena i pet asistencija.

Dramu smo videli u Vilerbanu. Bajern je razbio Asvel u prvoj četvrtini da bi se zatim domaćin vratio u život, izborio sebi i neizvesnu završnicu. Odlučujuće poene ubacio je Rubit sa linije penala na 47 sekundi do kraja, ostatak meča obeležile su greške na obe strane za kojima svakako manje žale Bavarci koji su odneli bodove sa dva vezana gostovanja. Lučić je sa 13 poena bio najefikasniji u svom timu, na to je dodao pet skokova i dve asistencije, Jaramaz je imao malu minutažu ali je stigao da ubaci sedam poena uz po jedan skok i asistenciju.

Kolo je zatvorila ubedljiva pobeda Baskonije nad Žalgirisom. Odlično drugo poluvreme prelomilo je protivnika i domaćinu došlo u pravi čas, posle dva vezana poraza. Odličan je bio Marinković sa 14 poena, uz po jedan skok i ukradenu.

Panatinaikos – Virtus 88:85 (Vilijams 26, 8sk, Volters 18 – Žaite 20, 10sk, Lundberg 14, 8as)

Asvel – Bajern 74:75 (De Kolo 15, Metjuz 13 – Lučić 13, Vejler-Bab 12)

Baskonija – Žalgiris 93:73 (Kostelo 19, 7sk, Tompson 19 – Uljanovas 18, Evans 17)