Zvezda postala majstor za završnice, Makabi praznih šaka napušta Beograd!

Treća vezana pobeda za crveno-bele u završnici za infarkt – 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21).

Traže se i jedni i drugi, izjednačen početak, podjednak broj dobrih i loših poteza, prvi tajm-aut zatražio je Ivanović nezadovoljan verovatno igrom unutrašnje linije, pozvao je igrače na klupu nakon druge Poitresove blokade. Ekipa je reagovala, Bentil je iznudio pa pogodio tri bacanja, Vildoza trojku, Branu svojom prekida taj niz pre nego što je Holand vezao četiri poena. Zvezda je bolji rival u prvih deset minuta, kontroliše meč, Nedović i Petrušev su doveli ekipu nadomak dvocifrenog plus pred odlazak na prvu pauzu – 27:18.

Boldvin pokušava da malo razmrda goste, ne polazi mu to za rukom u pravoj meri. Ušlo se u jedan period bez koševa na obe strane, prekida ga Ivanović trojkom za prvi dvocifreni plus. Drugačija četvrtina, teško se dolazi do poena, bližimo se velikom odmoru u situaciji da su i jedan i drugi rival jedva došli do 20 poena zbirno. Više od tri minuta nismo videli koš u Pioniru do kraja poluvremena, Makabi je jedva dobacio do dvocifrenog broja poena, Zvezda ni toliko u drugoj četvrtini – 36:29.

Posle skoro pet minuta čekanja, računajući završnicu druge i početak treće deonice videli smo koš, Sorkin je taj koji je prekinuo post oba tima. U Zvezdinom slučaju to je učinio Petrušev jednim bacanjem, pre nego što su Sorkin i Boldvin dodatno približili rivala. Sada već previše dugo crveno-beli ne mogu ništa iz igre, Mitrović je takođe bio polovičan sa linije penala. Kažnjava to Sorkin i dalje, posle Braunove ukradene i poena za povratak Makabija u vođstvo posle dužeg vremena Ivanović traži novi tajm-aut. I ovoga puta je bilo reakcije, Nedović trojkom prekida post koji je trajao osam minuta kada su u pitanju poeni iz igre, nadovezuje se Mitrović pre nego što je Džarel pogodio pod faulom. Ponovo je Zvezda naterala protivnika na niz grešaka i promašaja, Mitrović na drugoj strani pod faulom Džerela poentira za plus šest i pomenutog igrača izbacuje iz igre jer mu je to peta lična. U finišu treće deonice četiri vezana pokušaja za tri, na obe strane po dva, pogodio je samo Dibartolomeo – 50:47.

Spoljna linija Zvezde ponovo preuzima odgovornost kad je to najpotrebnije, trojkama Ivanovića i Nedovića domaćin ide na plus šest, razliku čuva Martin. Pokušava Braun da svoju ekipu vrati u potpuni egal, nema baš pravu podršku, crveno-beli nekoliko napada zaredom forsiraju Martina i to je dalo rezultata. Mnogo bitan napad koji je počeo od ukradene i završio se Dobrićevim poenima, ubrzo je on bio polovično precizan sa linije penala i sa plus sedam Zvezda ulazi u poslednja dva i nešto minuta. Dva vezana napada Braun je završio poenima, mora Ivanović da traži tajm-aut. Izgubljena lopta, u narednom napadu Makabija poentira Sorkin posle ofanzivnog skoka, imamo dramu. Vildoza je promašio šut za tri na kraju napada, gosti imaju 23 sekunde, odbrana predvođena Ivanovićem je odbranila pobedu!

Dvocifreni u domaćoj ekipi bili su Nedović sa 12 poena i Martin sa jednim manje ali uz šest skokova. Braun je ubacio 23 poena bivšem klubu uz sedam asistencija i šest skokova, Sorkin je postigao 16 poena uz šest skokova, to nije bilo dovoljno Makabiju da izbegne poraz.