Bez pristojne odbrane se ne ide u Madrid, Partizanu u ovom delu sezone Španija ne prija

Real pre svega dobrim napadačkim izdanjem nadigrao goste – 105:97 (32:40, 22:11, 32:23, 19:23).

Iznenadio je Obradović startnom petorkom, ona je na četiri uvodna poena odgovorila serijom 8:0 i dobrim šutem za tri, odbrana je nešto drugo. Crno-beli su počeli bez klasičnog pleja i Lesora, Anđušić je i večeras poenterski raspoložen, Naneli takođe, međutim nema odbrane od Tavaresa. Odbrane se baš i nisu proslavile, kada ih je Partizan povezao nekoliko a Naneli i Panter vezali sedam poena Mateo mora da zove svoj tim na pauzu. Znamo svi kakav stil igre košarke ima Real ali se nismo nadali da će Partizan to baš ovako eskploatisati, Anđušićeva trojka sa zvukom sirene značila je da su gosti ubacili 40 poena za deset minuta – 32:40.

Malo je domaćin stegao odbranu i to odmah daje rezultata, topi se prednost crno-belih, Egzum je jedini nešto pogodio, Blankosi su u svom ritmu i mora Obradović da reaguje. Potpuno pomračenje Partizana u pet minuta druge deonice, Real je predvođen Hezonjom i Ljuljom napravio seriju 18:2. U ovom naletu domaći tim je došao i do dvocifrene prednosti pre nego što je uz dosta sreće Brodzijanski prekinuo crnilo svog tima, Ledej je trojkom sa kapice prepolovio minus. Crno-beli nisu pogodili neke otvorene šuteve, propustili su priliku da se potpuno vrate, mada, s obzirom na pomračenje viđeno u ovom periodu, ovih minus tri koje je doneo Anđušić novom trojkom uz zvuk sirene deluje kao korektna pozicija pred nastavak – 54:51.

Početak drugog poluvremena podseća na prvo, rafalna paljba na obe strane, Ljulj drži razliku na strani Reala. Defanzivni skok je problem, Tavares hvata lopte pored gostujućih košarkaša. Dve vezane odbrane su dale priliku za povratak ali napad to nije ispratio, Musa trojkom i Dek polaganjem pod faulom su ponovo odmakli domaćina. Na kratko je Panter malo razmrdao crno-bele, na tome je i ostalo, Hezonja i Vilijams-Gos zatvaraju treću deonicu poenima za dvocifrenu prednost – 86:74.

Sa ovakvom odbranom se ne ide u Madrid, još kad se uzmu u obzir otvoreni šutevi pa i ziceri koji nisu pogođeni, jasno je zašto Real lako održava stečenu prednost. Naišao je konačno i period kada su crno-beli malo usporili protivnika, Mateo odmah zove minut odmora. Prišao je Partizan na minus sedam, dva loša poteza, Dek probija i polaganjem je prebacio stotku za domaće. Tada je propuštena i poslednja prilika da se zakomplikuje utakmica.

Bar s te napadačke strane je izdanje u španskoj prestonici pozitivno, Ledej je završio meč sa 20 poena, uz po šest skokova i asistencija, Egzum je ubacio 17 poena. Najefikasniji u ekipi Reala bio je Ljulj sa 20 poena, Tavares je dodao 17 i osam skokova.