Aleksandar Veliki vratio Orlove na pravi put!

 Aleksandar Veliki vratio Orlove na pravi put!

FOTO: FSS

Mitrović het-trikom srušio Litvaniju i ulepšao Tadiću jubilej – 1:3 (1:3).

Dosta žustrine na obe strane, borben meč, ali bez ičega vrednog pomena u prvih 15 minuta. Srbija polako preuzima inicijativu, došlo se do velike šanse, ali i do velikog promašaja. Mladenović je centrirao u peterac, Veljković skoro neometan promašio ceo gol. To što je propustio on, ispravio je Mitrović šest minuta kasnije. Idealan centaršut Mladenovića, Mitrović je sa peterca neumoljiv, prvi gol u ovim kvalifikacijama.

Kratak period zatišja pa je Mitrović naterao Gineitisa ne grešku, na njegovu sreću Gertmonas je prvi stigao do lopte. To je bila najava onoga što će se desiti u 32. minutu. Prelepa dijagonala Tadića, Mladenović se odlično kretao i upisao drugu asistenciju, Mitrović drugi gol glavom.

Ništa se nije promenilo, Srbija ima posed, kruži oko kaznenog prostora Litvanije, dva minuta pre kraja poluvremena pao je i treći gol. Ponovo akcija po levoj strani, sada je asistent Tadić, Mitrović ovog puta nogom za het-trik. Kapiten Srbije ukrasio je uspešnim dodavanjem svoj stoti meč u dresu nacionalnog tima.

Nažalost, i u ovakvoj situaciji naša odbrana nađe način da pokvari utiske. Ispali su srpski defanzivci kao iz voza, Černič je otišao ulevo, Vanja odbranio, odbitak Paulauskas pospremio u gol.

Malo je falilo da drugo poluvreme otpočne golom Orlova, Gudelj je uhvatio jedan odbitak na volej, Gertmonas paradom sprečio lep gol. Ponovo naša ekipa drži stvari pod kontrolom, vreba šansu da eventualno zatvori meč. Nema baš mnogo dešavanja, nije da nam to smeta, možda vredi pomenuti Ilićev udarac pored gola. Tek poneka kontra Litvanaca malo zabrine, ne previše ozbiljno, naša ekipa mirno privodi meč kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Admiral Bet