Treći večiti derbi u sezoni doneo nam je još više uzbuđenja, odluke za analizu, malo tenzija, i prvu pobedu crveno-belih u direktnim duelima – 3:2 (1:1).

Odmah u prvom minutu dva pokušaja crno-belih, Severinin je bio neprijatan, ne toliko opasan, zato je Glazer morao maltene da izvuče loptu iz gola posle precinog Baždarovog udarca. Imali su mnogo sreće par minuta kasnije, Bukari je nanizao trojicu protivničkih fudbalera u kaznenom prostoru, šutirao sa peterca pored gola.

Za taj promašaj je kažnjen u 11. minutu. Ponovo akcija gostiju po desnoj strani, idealan centaršut Stojkovića na drugu stativu, Baždar je još jednom potvrdio da je u sjajnoj formi.

Vođstvo nije dugo potrajalo, Kovačević je izgubio loptu pod pritiskom, Krunić faulirao Ivanića. I u 16. minutu večerašnje utakmice Kanga se pokazao kao dobar izvođač penala, Krunić je zakačio loptu, nije uspeo da je spreči da završi u golu.

Na polovini prvog poluvremena Bukari je ubacio loptu pred peterac, Endiaj je nije zahvatio kako je želeo, poslao je preko prečke. Odličan ritam utakmice, težište se brzo seli sa jedne na drugu stranu, Goh je nadmudrio Mijailovića, gađao u bliži ugao, pogodio stativu. Zvezda je preuzela inicijativu u narednom periodu, dosta opasnih napada po levoj strani, najopasniji je bio šut Bukarija koji je završio pored desne stative. Pred kraj poluvremena Bukari je imao zicer, Krunić je sačuvao svoju ekipu u direktnom duelu sa njim.

U prvom poluvremenu je crno-belima trebalo 11 minuta za gol, isto toliko i u drugom. Nekako je smušena bila Zvezdina odbrana, Zahid je doturio loptu na desnu stranu kaznenog prostora, Severina je imao vremena da se namesti i pošalje milimetarski precizan šut na unutrašnju stranu suprotne stative.

Pokušao je domaćina odmah da uzvrati, Stamenić je ubacio sa desne strane, Endiaj gađao glavom unutar peterca, Krunić sjajno reagovao na liniji. Sve jače napadaju crveno-beli, Krunić je ostavljen na vetrometini. Katai je probio po levoj strani, Krunić odbranio nogom. U nastavku iste akcije još jednom je branio Endiaju pokušaj glavom iz peterca, Bukari je vratio tu loptu na drugu stativu, Katai je sproveo u mrežu, gol je VAR soba poništila zbog ofsajda.

Mora Zvezda da pojača pritisak, pet minuta pre isteka regularnog dela igre Olanjinka je natrčao na povratnu loptu, Krunić ju je skrenuo u stativu, odbitak Endiaj i Katai nisu uspeli da pošalju u gol. Tri minuta kasnije Bukari je poslao pas kroz odbranu, Marković je pao u duelu, procena sudije je da nema faula, Endiaj iskoristio to da prebaci Krunića za novo izjednačenje.

Izgubljena lopta na sredini koštala je goste drugog penala, Antić je srušio Bukarija unutar kaznenog prostora. Krunić je i sada dobro procenio kuda će lopta, nije mogao da zaustavi Kataija. Pokušao je Partizan da napadne u nadoknadi, nisu mnogo toga uradili, sem što je Glazer na kratko zabrinuo svoje navijače napucavši Saldanju.