Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su važnu pobedu nad Minesota Timbervulvsima rezultatom 115:107 u četvrtom meču druge runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige. Nikola Jokić predvodio je Nagetse sa 35 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Denver je počeo utakmicu rezultatski ujednačeno, a zatim je serijom od 12 poena preokrenuo rezultat nakon početne prednosti Minesote. Nagetsi su posebno dominirali u drugoj četvrtini, završivši je sa vođstvom od 64:49.

U trećoj četvrtini, Jokić je morao na klupu zbog četiri lične greške, što je predstavljalo izazov za Denver. Ipak, Nagetsi su uspeli da održe dvocifrenu prednost zahvaljujući doprinosu igrača sa klupe i odličnoj odbrani.

U poslednjoj četvrtini, odmorni Jokić je preuzeo kontrolu i postigao 16 poena, uključujući ključne poene u završnici meča.

Kod Minesote je najbolji bio Entoni Edvards sa 44 poena, ali ostali igrači nisu doprineli koliko se očekivalo. Karl Entoni Tauns je imao dabl-dabl sa 13 poena i 12 skokova, ali je imao loš procenat šuta iz igre.

Denver Nagetsi su bili predvođeni tandemom Nikola Jokić i Džamal Marej, uz veliku podršku Arona Gordona koji je imao 27 poena, sedam skokova i šest asistencija. Klupa Denvera takođe je doprinela sa dvocifrenim poenima, posebno Džastin Holidej i Kristijan Braun.

Nikola Jokić je naglasio važnost timskog truda u izjavi posle meča, ističući da je ključna bila kolektivna igra i doprinos svih igrača. Nagetsi su uspeli da uzvrate nakon poraza na svom terenu u prva dva meča, pokazavši karakter i motivaciju.

Naredni meč između Denver Nagetsa i Minesota Timbervulvsa igra se u noći između utorka i srede u “Bol areni” u Denveru.