Mnogo je problema sa kojima se Mančester Junajted suočava godinama, jedan od trenutno gorućih je Markus Rašford. Ništa nije konačno odlučeno, ali je 27-godišnji krilni fudbaler sve bliže odlasku sa Old Traforda.

U klubu vlada nezadovoljstvo, pre svega njegovim ponašanjem van terena. Smatra se da je Rašford previše fokusiran na dešavanja van terena, zbog čega gubi fokus. To je posebno problematično ako se zna da je prošle godine dobio ugovor koji ga čini jednim od najplaćenijih među Crvenim đavolima.

Sećamo se da je Rašford kažnjavan, sklanjan iz tima. Forma mu je sporadična, i poprilično je izgubio status i podršku unutar upravljačkih struktura. Ruben Amorim je zatražio vreme da preispita šta mogu igrači sa kojima trenutno raspolaže. Rašford je postigao tri gola na pet utakmica, ipak, to mu nije previše promenilo status.

Situaciju analizira Luk Edvards sa Telegrafa, jedan od najobaveštenijih i najcenjenijih engleskih novinara. On podvlači da ništa nije konačno, ali da na Old Trafordu vlada atmosfera koja stavlja Rašforda na prodaju. Pre na leto, nego u januaru.

Edvards navodi i dve potencijalne destinacije. Prošlog leta se Pariz Sen Žermen ozbiljno interesovao, i to interesovanje je opstalo. Sveci imaju finansijski kapacitet da isprate ceo posao, transfer i platu igrača, a ocena je da bi mu prijala promena sredine i odlazak iz Engleske.

Pomenuti novinar piše i o Saudijskoj Arabiji. Sve pod pretpostavkom da Rašford ne želi da smanji potraživanja i na neki način restartuje karijeru.

Faktor je i to što bi Junajted prodajom sebi omogućio veliki manevarski prostor po pitanju finansijskog fer-pleja, jer se radi o igraču iz akademije. Tako bi otvorili prostor i za neki ozbiljan transfer, možda se u etar vrati priča o Hviči Kvaracheliji

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *