Saudijci nastavlja svoju ambicioznu strategiju dovođenja fudbalskih zvezda, a nakon što su se pojavile informacije o interesovanju za Vinisijusa Žuniora, sada je na meti i njegov saigrač iz Real Madrida – Rodrigo. Saudijski fudbalski projekat, koji je već doveo neka od najvećih imena poput Kristijana Ronalda, nastavlja potragu za igračima svetskog kalibra kako bi dodatno podigao nivo takmičenja u domaćoj ligi.
Rodrigo je u poslednjih nekoliko sezona postao jedan od ključnih fudbalera Real Madrida, a njegov učinak ove godine dodatno je potvrdio njegovu vrednost. Brazilac je od početka sezone postigao 12 golova i zabeležio sedam asistencija u 28 nastupa u svim takmičenjima, što ga čini jednim od najproduktivnijih igrača u timu Karla Anćelotija.
Međutim, Real Madrid je poznat po čvrstom stavu kada su u pitanju transferi njihovih glavnih igrača. Kao i u slučaju Vinisijusa, klub sa Bernabeua insistira na otkupnoj klauzuli u ugovoru Brazilca, koja iznosi čak milijardu evra. To znači da će svaki potencijalni kupac morati da plati ovu ogromnu cifru ukoliko želi da dovede Rodrigov iz prestonice Španije.
Pored interesovanja iz Saudijske Arabije, Mančester Siti je i dalje u trci za Rodrigov potpis. Engleski prvak je već pokušao da angažuje Brazilca prošlog leta, ali bez uspeha. Ipak, Pep Gvardiola nije odustao od ideje da ga dovede u Premijer ligu, jer smatra da bi njegov stil igre savršeno odgovarao Sitijevom sistemu.
Rodrigo je u Real Madrid stigao leta 2019. godine iz Santosa za 45 miliona evra, a danas njegova tržišna vrednost iznosi oko 100 miliona evra. Ostaje da se vidi da li će bogati saudijski klubovi uspeti da ubede mladog Brazilca na odlazak u Arabiju, ili će on ostati deo velikih planova Kraljevskog kluba, jedno je sigurno – Saudijci neće žaliti novac!