Posle teškog rasporeda, mnogo napornih mečeva, i završenog Kupa Radivoja Koraća, pojedini uzimaju kratak odmor, ali ne i Željko Obradović. Trener Partizana je požurio da bude gost kod Slavena Bilića na TV Arena Sport u specijalnoj emisiji “Neuspeh prvaka“. Podvukao je još jednom da nijedan igrač u Humsku nije došao zbog trenera, već kluba.
“Samo jednu stvar da objasnim, u zadnje tri godine igrači dolaze zbog Partizana, ne zbog mene. Ja kada razgovaram sa njima, kažem ‘Uzmite malo pogledajte gde dolazie’. Znam ja ko sam ja, kada pričam sa njima ja sam direktan i ne obećavam i da neću da ispunim. Sa druge strane kažem ‘Pogledajte malo utakmice Partizana, malo atmosferu’. Bilo koji igrač za ove četiri godine koji je došao je presrećan što je igrao u Partizanu, zato što smo mi najgledaniji klub na svetu, ta ljubav ne postoji na svetu. Ja stvarno mislim da je Partizan u tom specijalan” – rekao je Obradović.
Otkako je došao u Partizan, nije Obradović želeo da se preterano bavi pisanjem domaćih medija, spekulacijama i slično. Svestan je trener crno-belih teškog vremena u kom živimo, potencira na tome da svako radi svoj posao.
“Šta hoću da kažem, trener mora da bude posvećen onome što je njegov posao, da se ne meša u druge stvari. Nije trenerovo da se bavi time da li ga napadaju novinari, da li ga razapinju, da li su protiv njega iz boilo kog razloga, da li su protiv njega jer su navijači protivničkog kluba, da li su zavisni, jer mi živimo u vreme kada zavist i ljubomora vladaju ovim svetom, što je katastrofa. Sve ja to znam i ne bavim se time, bavim se sobom, stručnim štabom i bavim se igračima. Ljudi koji su mi najbitniji su navijači, ali bez udvaranja navijačima, nego vi ste navijači kao podržavate. Imate pravo da kritikujete, imate pravo da kažete sve što mislite da nije dobro, to je dobrodošlo, to nas motiviše. Tu počinje sve i završava se, nećemo da prelazimo granicu onoga što je trenerski posao“.