Predsednik Virtusa, Masimo Zaneti, izneo je ekskluzivnu informaciju koja može promeniti mapu evropske košarke – tim iz Dubaija sigurno će se od naredne sezone takmičiti u Evroligi! Ova vest, iako ne vezana direktno za njegov klub, uzburkala je sportsku javnost.
“Trenutno je mnogo priče oko NBA, ali Evroliga ostaje važno takmičenje”, izjavio je Zaneti i dodao: “Mnogi ljudi gledaju i biće dosta prilika, s obzirom da se tim iz Dubaija priključuje naredne sezone.”
Ovim je potvrđeno sve ono što se u prethodnim danima spekulisalo u evropskim medijima – Evroliga želi da proširi svoje tržište i uključi klub iz bogatog Dubaija. Ovaj tim se već takmiči u ABA ligi, gde je svojim nastupima pokazao da može da igra kvalitetnu košarku, ali i da organizuje utakmice na visokom nivou.
Predsednik Virtusa je istakao da je budućnost Evrolige u širenju ka Bliskom istoku, a jedan od ključnih pokazatelja toga je i činjenica da će se ovogodišnji Fajnal-for održati u Abu Dabiju. Ovaj korak potvrđuje strateški pravac lige, koja nastoji da privuče još više sponzora i medijske pažnje na globalnom nivou.
Dolazak Dubaija u Evroligu može promeniti i sistem takmičenja, jer bi liga mogla da proširi broj učesnika ili izvrši određene promene u formatu. Još uvek se ne zna da li će tim iz Dubaija dobiti specijalnu pozivnicu ili trajno mesto u takmičenju, ali jedno je sigurno – Predsednik Virtusa dao je ekskluzivnu vest koja će imati ogroman odjek u svetu evropske košarke.






