Za leto pred nama najavljuju se promene u Monakovoj spoljnoj liniji, Eli Okobo nije bio deo tih priča, situacija je ipak drugačija. Nije isključeno da na adresu 27-godišnjeg beka stigne ponuda koja bi ga odvela iz Kneževine.

To da će Nadir Hifi biti novi član spoljne linije Kneževa smatra se već za gotovu stvar. Bilo je malo polemike oko toga da li njegov dolazak nekoga šalje na drugu destinaciju, uglavnom je Nik Kalates neko ko se potencirao kao kandidat za odlazak, povremeno i Džordan Lojd.

Do danas, Okobo nije pomenut kao neko ko bi mogao da ode. Nije stvar Monakove želje, u Kneževini bi rado zadržali svog plejmejkera, ipak, njemu se otvara šansa iz kategorije onih koje se možda i ne odbijaju.

Novi faktor u ovoj priči je Real Madrid. Kako god se završila ova sezona, u Kraljevskom klubu planiraju osvežavanje spoljne linije kao prioritet. Džanan Musa je viđen kao novi član Dubaija od naredne sezone, Hugo Gonzales će u NBA, Ksavijer Ratan-Mejs će takoće otići, možda čak i Andres Feliz, njegov status će biti rešen naknadno.

Logično, shodno nabrojanom, Real će morati da dovede dva, potencijalno i tri pojačanja spolja. Uprkos nekim drugačijim informacijama, oni su i dalje favorit za dolazak Tea Maledona, mada žure da to što pre finiširaju, ne bi li izbegli komplikacije zbog ponude Fenerbahčea, ili eventualno nekog od NBA klubova.

Postoje značajne šanse da će u dresu Blankosa od leta nastupati tandem zemljaka. Oracio Kauči piše da Kraljevski klub ozbiljno razmatra mogućnost da upari Maledona i Okoba kao tandem od naredne sezone. Ambiciozan plan. za njih sigurno ne i neostvariv, još jedan argument u korist tvrdnje da nas čeka vrelo leto na evroligaškom tržištu.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *