Iz dana u dan Panatinaikos je sve bliži rešavanju pitanja centra, turbulentno leto u Atini po tom pitanju. Naš portal saznaje da Tomas Brajant lako može da postane novo pojačanje Zelenih, pregovori ulaze u završnu fazu.
Ono što je za sada sigurno je da Omer Jurtseven ostaje, praviće mu društvo oporavljeni Matijas Lesor. Sagledajmo situaciju iz perspektive pojačanja. Ugašena je i poslednja nada da će Jonas Valančijunas u Panatinaikos, dok Brajant Danston bira Olimpiju, pre Atine, srećom, izrudareno je još jedno, poslednje ime.
Nešto ranije danas Dimitris Janakopulos na društvenim mrežama podelio je zanimljivu poruku, uz naznaku da pojačanje svakog trenutka treba da stigne. Nekoliko sati kasnije naš portal saznaje da Brajant postaje rešenje zagonetke. Deluje kao sjajno rešenje u reketu, ali ostaje nam da vidimo kako će sve to da izgleda na parketu.
Iskusni centar sa bogatim CV stiže iz daleke NBA lige, tačnije Indijane. Pozabavićemo se i brojkama, na trenutak, a one kažu da Brajant prosečno beleži oko 6,5 poena, uz 3,8 skokova, po duelu. Javnost najviše pamti dane provedene u Vašingtonu, izdvojićemo sezonu 2019/20 – bez dileme vrhunac karijere iskusnog centra sa 13,2 poena, 7,2 skoka i 1,8 asistencija u proseku.
Što se ostalih pojačanja tiče, Panatinaikos od danas postaje bogatiji za još jednog člana, Nikos Rogavopulos stiže, piše SDNA. Spekulisalo se da će vrsno krilo da ostane u Baskoniji, vrebao je i Olimpijakos svoju priliku iz zasede, ali sve se završilo u prilog Zelenih. Od pojačanja za aktuelno leto, tu su još Ti Džej Šorts, Vasilis Toliopulos i Janis Kuzeloglu, za sad.






