Denver Nagetsi savladali su Dalas Maverikse rezultatom 118:99 u meču NBA lige. Bio je to drugi okršaj Nagetsa i Maveriksa u razmaku od tri dana i druga pobeda ekipe iz Kolorada.
Predvodnik u pobedi tima Majkla Melouna bio je raspoloženi Džamal Marej, koji je ubacio impresivnih 45 poena (18/26 iz igre) i dodao šest asistencija za 37 minuta na parketu. Ovo je za samo pet poena manje od rekorda njegove karijere.
Majkl Porter je dodao 13 poena i šest skokova, dok je jedini još dvocifren bio Nikola Jokić. Srpski centar je igrao u nešto lakšem ritmu na ovom meču, jer je njegov saigrač iz Kanade preuzeo najveći teret. I pored toga, Jokić je stigao do novog tripl-dabla, 146. u karijeri, sa 10 poena (4/7 iz igre), 14 skokova i 10 asistencija. Učinku je dodao i dve ukradene lopte, uz jednu izgubljenu, za 29 minuta na parketu.
Kod Dalasa nije bilo posebno raspoloženih igrača. Danijel Gaford je bio najefikasniji sa 13 poena, dok je Kajri Irving upisao 11 uz loš procenat šuta (4/18). Maršal je takođe imao 11 poena.
Denver je ovom pobedom zabeležio četvrti trijumf u nizu i ukupno 24. u sezoni, što ih drži na četvrtom mestu Zapadne konferencije. Dalas je dve pozicije ispod.
U narednoj rundi NBA lige, Nagetsi će ugostiti Hjuston, dok Maveriksi odlaze na gostovanje u Nju Orleans.





