Potpuno nenadano saznali smo da bi Emilijano Martinez mogao da bude novi bitni činilac izuzetno zanimljivog letnjeg tržišta. Prošlog petka, fudbalski svet su obišle slike uplakanog argentinskog golmana, uz komentar da mu je to možda poslednji meč na Vila parku, bar kao članu Aston Vile.

Ima li to veze sa pričama da će Aston Vila morati da proda nekog i ispegla knjige po pitanju finasijskog fer-pleja, videćemo, ima onih koji tvrde da je tako. Tek, 32-godišnji golman je meta saudijskih klubova, ali i pojedinih engleskih i španskih.

Ono što se može pročitati od relevantnih engleskih i španskih novinara je da Martinez preferira ostanak u Evropi, pre nego selidbu na Bliski istok. U svim izveštajima medija koji se bave njime, dva kluba su zajednički činilac.

Znamo da Argentinci često daju prednost španskim klubovima, ako imaju prilike da odu tamo. Za sada nije bilo reči o tome da će Atletiko tražiti golmana na leto, međutim, citirani mediji napominju da je Dijego Simeone veliki fan svog zemljaka, te da ih treba imati u vidu.

Kandidat je i Mančester Junajted. Sve je više navoda o tome da je Andre Onana sa krajem ove sezone i završio svoje na Old Trafordu. Ako Crveni đavoli izbore plasman u Ligu šampiona i uspeju da prodaju Onanu, Martinez postaje realna želja.

Treći klub koji treba imati u vidu je Čelsi. Situacija sa golmanima na Stamford bridžu je blago rečeno nejasna. Po završetku sezone imaće ih četiri koji ravnopravno konkurišu za dva mesta, i pored toga razmatraju nove, uključujući i Martineza.

Baveći se ovom temom, Mundo Deportivo dodaje i Barselonu. Potvrđeno je da će Vojčehu Šćešnom biti ponuđen ugovor i za narednu szeonu. Ako ga odbije, Martinez upada kao moguće rešenje.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *