Sansi su konačno završili potragu za novim šefom struke – Džordan Ot, dosadašnji pomoćnik u Klivlendu, preuzeće kormilo tima iz Finiksa. Ovaj angažman biće mu prvi samostalni posao u NBA ligi, pa je neizvesno kako će to uticati na status Vase Micića, srpskog reprezentativca koji je i dalje pod ugovorom sa Sansima.
Ot je u NBA stigao 2012. godine kao video koordinator u Atlanti, ali se vremenom afirmisao kroz rad u Bruklinu i Los Anđeles Lejkersima. Najveći trag ostavio je u Klivlendu, gde je bio jedan od ključnih pomoćnika u timu koji je ove sezone osvojio Istočnu konferenciju.
Prema pisanju američkih medija, Ot je prošao kroz dva kruga intervjua sa vlasnikom Metom Išbijom, direktorom Džošom Bartelštajnom i novim generalnim menadžerom Brajanom Gregorijem. U proces izbora bio je uključen i lider tima Devin Buker, što pokazuje koliko se pažljivo pristupilo ovom izboru.
Sansi su prethodno otpustili Majka Badenholzera i time otvorili prostor za reorganizaciju. Postavlja se pitanje kako će se nova trenerska filozofija reflektovati na iskusnog srpskog reprezentativca, Vasilija Micića – hoće li Ot prepoznati njegov potencijal ili će srpski plejmejker ipak potražiti angažman u Evropi, gde ga čekaju mnoge unosne ponude evropskih velikana kao što su Real Madrid, Fenerbahče, Panatinaikosa. Kao i ponuda novajlije u Evroligi, ekipe Hapoel Tel Aviva.






