Duejn Vašington, bek Partizana, uveren je da njegov tim može da se vrati na pobednički kolosek, uprkos porazu od Budućnosti u drugom meču finalne serije AdmiralBet ABA lige. Crno-beli su poklekli u Podgorici (84:73), ali serija se sada seli u Beograd, gde će imati priliku da iskoriste prednost domaćeg terena.
„Idemo meč po meč. Odmaraćemo sutra, imati trening u ponedeljak, spremiti se za meč u utorak. Moramo da odbranimo domaći teren, jedva čekamo treću utakmicu“, rekao je Vašington u izjavi za Sport Klub, ističući da fokus mora ostati nepomućen, bez obzira na trenutni rezultat serije – 1:1.
Na pitanje o padu igre Partizana u drugom poluvremenu, uprkos solidnoj igri u prvih 20 minuta, Vašington je odgovorio jasno i bez opravdanja:
„Takva je košarka, moramo ostati konzistentni. Igrali smo dve gostujuće utakmice, dobili jednu. Sada se vraćamo kući“.
Iako iza sebe ima dve loše utakmice u Podgorici, u kojima je zabeležio ukupno svega 4 poena, Duejn Vašington je kroz ovu izjavu poslao jasnu poruku da veruje u kontinuitet, snagu tima i atmosferu koju donosi puna Arena. Njegove reči oslikavaju duh ekipe koja zna kako da se nosi sa pritiskom velikih utakmica i koja ne gubi veru u sebe ni posle slabijih izdanja.
Utisak je da Amerikanac mora da pokaže više – ne samo u napadu, već i u odbrani, gde nepotrebni faulovi umeju da ga koštaju ritma i minuta. Potrebno je da doprinese energijom, brzinom, prodorima i šutevima, baš kao što je to bio slučaj u seriji između Partizana i Dubaija, gde je američki bek pokazao zašto se Željko Obradović odlučio upravo za njega. Tada je bio jedan od ključnih igrača u trenucima kada se lomio meč, što od njega sada ponovo očekuje i stručni štab, i publika.
Sa dva naredna meča na svom parketu, Partizan ima idealnu priliku da napravi ključni korak ka tituli. Potrebno je da svaki igrač podigne nivo igre, a upravo Vašington može biti faktor iznenađenja i razlike, ako pronađe svoj ritam. Energija tribina, iskustvo trenera i želja ekipe mogu biti presudni u borbi za trofej, a publika u Areni već se sprema da još jednom bude šesti igrač.






