Prvi poraz na Evropskom prvenstvu, Srbija je pala u završnici protiv Turske, Svetislav Pešić je na konferenciji pohvalio oba tima.

,,Pre svega, čestitke turskom timu, ali i naše igrače. Mislim da su oba tima pokazala odličnu igru, možda najbolju na ovom turniru do danas. Odigrali smo, kao što sam rekao, dobru utakmicu. Odluke i detalji su, na primer šut za tri poena turskog tima presudili. U utakmici na malu razliku morate da budete koncentrisani na skoku. To je ono što se na kraju desilo. I mi smo zaslužili da pobedimo, ali večeras je turski tim bio malo bolji kada je bilo potrebno donositi najvažnije odluke.”

Novinari su podsetili selektora na izjavu da će nam ova utakmica pokazati gde smo, odgovorio je na to i osvrnuo se na povređene.

,,Blizu smo ovima koji su favoriti za osvajanje medalja. Turska je odigrala onako baš dobro. Nisu imali padova. Bili su pravi protivnik. Fizički jak, iskusan, malo su nas iznenadili, moram da priznam, šutevima za tri poena, 18/31, to je malo onako previše, ali naši momci su dali maksimum. Malo je naravno uvek kada su onakve utakmice, tu odlučuju detalji, ponestalo je snage na kraju. Skinuli su nam tri ili četiri ofanzivna skoka, da smo ih skinuli, bilo bi drugačije. Kod nas se ništa ne menja, odlična utakmica za analizu, za pripremu. I ova je važna, važna je iz razloga što možemo da vidimo sa kim ćemo se u neko vreme sastati, nadamo se što dalje. Imali smo, ne bih da tražim razloge, imali smo probleme sa povredama, mali Tristan nije mogao da igra, kada se igra sa ovako puno energije, svi su važni, da li to dva ili tri minuta. Najviše nas je poremetio taj koncept, Avramović je povredio petu, to je onako baš bolno, nije mogao da nastavi. To nas je poremetilo, nema veze, imamo vremena do subote, dva dana pauze. Malo ćemo se oporaviti fizički, sačekaćemo tu utakmicu sa Finskom i to je to.”

Bilo je reči i o suđenju, Pešić nije želeo previše o tome u smislu kritike, više je pokušao da da neke sugestije.

,,Ima i sa jedne i sa druge strane, igra se dosta, FIBA je napravila kriterijume, dozvoljava se kontakt igra, mi moramo da se prilagodimo, ne možemo da menjamo pravila igre i kriterijum. Mislim da je suđenje bilo dobro u smislu ako hoćemo da damo neku ocenu, suđenje je bilo dobro, držali su dobar kriterijum. Bilo je i sa naše i sa njihove strane. Voleli bismo kada bi malo više obratili pažnju kada se spušta lopta Jokiću, moramo da obratimo pažnju na fizički kontakt, mi treba da napravimo faul više, pa da napravimo izjednačenje. Ne bih ništa o suđenju negativno, moramo da se prilagodimo, da vidimo kako u jednoj utakmici na malu razliku, da vidimo kako se ponašamo, da vidimo šta možemo da očekujemo od protivnika i kriterijuma suđenja.”

Javnost analizira neke odluke u završnici, partije Marka Gudurića i Stefana Jovića, Pešić ne želi o tome.

,,Ne komentarišem individualne učinke. Radujemo se svakom dobrom prilazu, odnosu, borbenosti svakog igrača, ali večeras su svi naši igrači to pokazali. Ne bih tu ništa menjao u smislu odnosa prema igri, želji za pobedom, timski, individualno, to je bilo na dosta dobrom nivou i samo tako treba da nastavimo.”

Još jednom se selektor vratio na Aleksu Avramovića, ali nije imao informacija o stanju njegove povrede.

,,Ne znam, videćemo, pokušali smo na poluvremenu, uzeo je terapiju, ali nije mogao. Videćemo, imamo večeras, sutra, prekosutra, stvarno ne znam.”

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *