Debakl koji je Crvena zvezda doživela u duelu sa Parizom u pripremnom meču je izazvala bojazan kod određenog broja navijača. Na suprotnoj strani terena bio je Derek Vilis, u razgovoru za Meridian sport izneo je velika očekivanja od crveno-belih, kao i od Džordana Nvore, svog doskorašnjeg saigrača.

,,Igrao sam prošle godine sa Džordanom Nvorom, živimo skoro u istom gradu u Americi, pa sam ga i viđao preko leta. To je veoma talentovan tim, biće opasan. Ali, rano je, momci se tek navikavaju jedni na druge, upoznaju sistem i trenera. Isto je svima u Evroligi. Siguran sam da će biti u borbi za plej-of, to i očekujem.”

Prethodne sezone Vilis i Nvora su bili članovi Efesa. Ta sezona je Nigerijcu bila prva evropska. Ne može se reći da je bila loša, ali je ipak prošla ispod očekivanja, barem u odnosu na pedigre sa kojim je došao na kontinent. Vilis veruje da će Zvezda u njemu dobiti veliko pojačanje, sad kad se privikao na evropsku košarku. Mnogi igrači koji prelete Atlantski okean eksplodiraju u svojoj drugoj sezoni. Na Malom Kalemegdanu se nadaju da će to biti slučaj i sa Nvorom.

,,Prva godina u Evropi je teška, bilo da igraš Evroligu ili samo domaće prvenstvo. Potrebno je vreme za prilagođavanje. Mislim da će mu ova sezona sigurno biti bolja. Sad zna šta ga čeka, kako da rasporedi snagu i čuva telo tokom duge sezone. Biće dosta utakmica, još više nego ranije, ali mislim da će se snaći i da će imati dobru godinu.”

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *