Rodrigao Prado ulazi u ključni deo sezone sa velikim ambicijama i jasnim ciljem – da sa Crvenom zvezdom napravi značajan evropski iskorak. Brazilac, punog imena Rodrigao de Souza Prado (30), već je u nekoliko navrata pokazao da može da bude čvrst oslonac odbrane crveno-belih, a duel sa Železničarom (7:1) poslužio je kao pravi primer njegove spremnosti i kontinuiteta. To je bio njegov peti meč u kojem je odigrao svih 90 minuta, sedmi put da je krenuo od prvog minuta u dresu Zvezde. Ranije, na gostovanju protiv Linkolna (1:0) odigrao je samo prvo poluvreme, dok je protiv Leha (1:1) na Marakani dobio crveni karton posle 55 minuta igre.
Sam Rodrigao priznaje da mu je pauza zaista prijala.
“Odlično smo trenirali tokom pauze, što nam je pomoglo da se fizički poboljšamo i nastavimo timski rad. Plod odlične pripreme bila je ubedljiva pobeda nad Železničarom“ – jasan je Rodrigao. Upravo kroz te reči vidi se da Brazilac oseća da tim sada deluje sveže i ozbiljno, što uliva dodatnu dozu optimizma pred nastavak evropskih obaveza.
Ne krije da je imao i teških trenutaka.
“U poslednje vreme imao sam težak period, nisam bio u željenom ritmu. Sad se osećam dobro i veoma motivisano da učinim sve što mogu da ostvarim sve ciljeve kluba.” rekao je fudbaler iz Brazila za Žurnal.
Ambicije crveno-belih ostaju jasne – dupla kruna u domaćem fudbalu, dok je u Evropi cilj da se ode što dalje. I sam Rodrigao gleda u tom pravcu.
“Zadovoljan sam svojim napretkom. Bio sam malo van ritma kad sam stigao jer nisam imao adekvatne treninge sa ekipom, ali sada se osećam mnogo bolje i zaista dobro radimo. Nažalost, nismo ostvarili naš najveći cilj, Ligu šampiona, ali osećam da smo spremni da doguramo daleko u Ligi Evrope.“ Njegova rečenica otkriva koliko u ekipi i dalje gori želja da se na evropskoj sceni pokaže pravi kvalitet.
Brazilac odbija da se zadovolji bilo kakvim kalkulacijama oko bodova.
“Osećam se spremno da pomognem timu kako bismo stigli što dalje. Ne možemo da se ograničimo na određeni broj bodova. Moramo da razmišljamo od utakmice do utakmice, pružamo maksimum i promovišemo Crvenu zvezdu i državu Srbiju što je bolje moguće.“zaključio je.






