Uspon forme se nastavio i protiv Barselone, na njegovu i žalost tima, partija koju je pružio Duejn Vašington nije bila dovoljna za pobedu. Na spisak neverovatnih poteza koji su vodili do Partizanovih poraza dopisuje se i trojka Vila Klajburna sa skoro pola terena.

,,Morate da volite košarku. Čovek je dao onakav koš, možete samo da mu skinete kapu. Ponosan sam na momke, ponosan sam na tim, borili smo se, posebno sada. Igrali smo dobre četiri četvrtine, imali smo dobar plan koji smo sprovodili u delo, ali on je dao takav koš… Bio sam tu. Težak šut, svaka mu čast, ovo mu je drugi ili treći pogodak za pobedu protiv nas, šta reći.”

Tri poraza u nizu, ali se mora reći da i ranjeni crno-beli podižu nivo igara. Na ovom meču Vašington je pružio jako zrelu partiju i zabeležio 21 poen, tri asistencije i dva skoka.

,,Mislim da svaki dan postajemo bolji. Što smo više zajedno, tako pronalazimo način da igramo dobro. Imamo i momke koji su povređeni. Moram da učim još. Moram da se dovedem u poziciju da napredujem i pomognem timu da bude bolji. Imali smo dobre šuteve i dobre posede. Bićemo na dobrom mestu.”

Biće lakše ubuduće jer je tu i Nik Kalates, dok Bruno Fernando već nagoveštava da će biti ozbiljan dodatak timu.

,,Ne mogu da vam kažem mnogo. Dao mi je savete i ideje. Pitao sam ga o određenim konceptima koje je radio više od 1.000 puta. Kada imate takvog igrača je sjajno za mene i za tim. Bruno je sjajan momak, veliki je, to nam je bilo potrebno, on tek ulazi u ritam. Dajte mu vremena i videćemo još više od njega, biće efikasniji i imati veći uticaj na parketu.”

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *