Praznično izdanje brzo treba crveno-bela javnost da zaboravi, Valensija ume da igra u gostima, Zvezda nepomična – 89:106.
Početak iz snova za crveno-bele, pa malo letargije. Kalinić trojka, pa odbranjena akcija. Uzvrača Valensija, konkretnije Tejlor, ista meta – isto rastojanje. Uprkos odbrani koju je pružio Miler-Mekintajer, uspeva Tejlor da iznudi bacanje, uz pogodak. Iskupio se Mekintajer za prethodno, Batler ostaje sam za tri. U jednu ruku nesiguran start Zvezde, pogotovo sa linije slobodnih bacanja. Nešto slabija komunikacija među domaćinima kada treba odbrana da se igra, odrazilo se to na broj postignutih poena Valensije. Koliko Jago doprinese da Zvezda profitira iz svog napada, toliko već u narednom sve bude poništeno. Obradović brzom reakcijom hoće da spreči domino efekat. Odavno Zvezda nije ovolio ličila na sebe. U razočaravajućem izdanju se vratila na parket – 20:34.
Muči se Zvezda, pokušava, kopa poene, ali… Ostaje čvrsta Valensija u svojoj nameri da se domogne pobede. Čak dvocifrena razlika na početku druge deonice. Nikako da Zvezda dostigne razliku koja, svakako, nije nedostižna, ali u ovakvim okolnostima teško. Čeka se da domaćin iskoristi pad koncentracije rivala, pa da izvuče i minimum makar. Nepotrebno, možda i suviše strogo – Kalinić biva kažnjen tehničkom i poslat na klupu. Nvora vraća momentum na crveno-belu stranu, konačno se isplatilo čekanje. Ponovo se sve naplatilo u narednom napadu gostiju, Obradović još jednom spas traži u odmoru, što se ovog puta, donekle, isplatilo. Bilo je to kratkotrajno, međutim, dok Valensija ponovo nije ubacila u petu brzinu. Pravo iznenađenje je večerašnje izdanje crveno-belih, bledo, bezidejno, neefikasno, sa čim je saglasna i statistika – 37:54.
Vesnik boljitka je trojka koju je pogodio Nvora, potom i Moneke poentira uz faul. Razgoropadila se Zvezda za svega minut i pet sekundi. Serija crveno-belih 13:0, što je nateralo trenera gostiju da reaguje. Ništa ne pomaže, ni tajm-aut. Izundu se priključio saigračima. Ponovo slab momentum domaćina, iz jedne krajnosti u drugu. Dve različite Zvezde u dva različita poluvremena. Nedostajala je svima ona iz drugog. Drugačija je i odbrana, napad totalno, Nvora za dva plus jedan. Nekoliko trenutaka posle napisanog, usledila je i trojka kao potvrda buđenja. Još dva poena vezuje i iznudio je nesportski faul. U naletu emocija, Nvora je možda i preterao, nepotrebno. Nekoliko vezanih napada koje Zvezda nije realizovala. Mur kažnjava nesmotrenost, Zvezda ne može do poena. Niko ne zna kako, ali Valensija odbija nalete rivala i ponovo ima dvocifrenu prednost – 64:77.
Ostala je nada da Zvezda u poslednjih deset minuta može do preokreta. Trojka riivala postignuta sa više od osam metara demantuje prethodno napisano. Na sve to dodaćemo i još jednu izgubljenu loptu crveno-belih. Brz tempo igre, Obradović pokušava da makar razliku u poenima svede na minimum. Sve je već rešeno početkom poslednje deonice, pa se samo čekala potvrda – 89:106.






